Skocz do zawartości

Egzaminy komputerowe z ogólną bazą pytań na wszystkich uczelniach medycznych w Polsce?


gp_doctor

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zasłyszałem, że w kuluarach wśród rektorów uczelni medycznych dyskutuje się nad standaryzacją (w dłuższej perspektywie czasu) egzaminów testowych z większości przedmiotów do egzaminów komputerowych z jedną, ogólną bazą pytań dla wszystkich uniwersytetów medycznych.

Wyobrażacie to sobie? W każdej uczelni, jeśli ma egzaminy komputerowe, jest baza średnio 1500-2000 pytań na przedmiot - gdyby pomnożyć to przez liczbę wszystkich uniwersytetów, wyszłaby niebotyczna liczba ok. 20 tys pytań, która jak mniemam, pochodziłaby z różnych źródeł książkowych, egzystowałaby z różnymi niuansami etc.

Co o tym w ogóle sądzicie? Czy taka forma miałaby swoje prawo bytu? Czy to Waszym zdaniem ma szansę się przyjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście sobie tego nie wyobrażam, będzie to wyjątkowo nieobiektywne, a zapewne logistycznie i finansowo bardzo trudne do wykonania. Choć za egzaminami testowymi na komputerach jestem jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemądry komentarz: o__O

Mądry komentarz: Szczerze? Pomysł szalony i raczej, jak na nasze realia, niewykonalny. Aczkowiek sensowny. Pod warunkiem, że te pytania byłyby naprawdę rzetelnie i z sensem przygotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy by to miało jakikolwiek sens. Każda katedra wykładająca przedmiot ma swój program, wiele katedr ma swój własny podręcznik/skrypt napisany/tłumaczony przez swojego szefa i pracowników.. Nie po to Uniwersytety mają swoje autonomie, żeby wszystkie realizowały ten sam program, a tego wymaga taki system.. i właściwie nie wiem po co, bo oceny ze studiów do niczego się potem nie liczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo oceny ze studiów do niczego się potem nie liczą.

staż? studia doktoranckie? w szczególnych przypadkach postępowanie specjalizacyjnego? - więc trochę się jednak liczą.

Co do samego pomysłu - omóżdżający, podobnie jak większość testów jako egzaminy sprawdzające wiedzę - najczęściej tą która się nigdy nie przyda. jak mówi wielu starszych lekarzy - jesteście pokoleniem wychowanym na testach - kompletnie nie umiecie myśleć - i ja się z tym zgadzam, na szczęście jest jeszcze trochę egzaminów ustnych, które mimo swoich wad o stronniczość, pozwalają sprawdzić, czy ktoś umie rozlegle temat i go rozumie, a nie bezmyślnie wykuł się do testu, co za chwilę zapomni. Zresztą sama nauka do ustnego jest niebagatelnie cięższa wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.