Skocz do zawartości

Jaka książka do psychiatrii?


Rekomendowane odpowiedzi

Też jakiś czas temu zainteresowałam się psychiatrią i osobiście polecam książkę prof. Jabłońskiej (czyli wspomniana przez Kaamila, książka Jaremy). Ostatnio mnie nawet zaintrygowało to, czemu część osób mówi że jest to książka Jabłońskiej, a część że Jaremy. Co prawda obie persony były w redakcji tego podręcznika, ale jednak większość autorskich rozdziałów napisała prof. Jabłońska, a i ostateczna edycja i redagowanie odbywało się w klinice pani profesor - stąd ja i większość moich znajomych posługujemy się określeniem Psychiatria Jabłońskiej.

A co do crashcourse'ów - faktycznie, również przypadł mi do gustu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego Jarema? Może dlatego, że a/ jest konsultantem krajowym ds. psychiatrii, b/ już jedną Jabłońską na studiach mamy (książka prof. jabłońskiej do dermatologii), po co ma się mylić - zwłaszcza że i dermatologia, i psychiatria są na 4 roku

a co sądzicie o trzytomowy dziele z wydawnictwa Elsevier opracowanym przez: S. Pużyński, J. Rybakowski oraz J. Wciórka ?

zresztą tak zauważyłem, że polskich książek do psychiatrii bardzo dużo

a zagranicznych mało

nie znam, podejrzewam że jest to książka do specjalizacji, więc per se dla mnie odpada. Wolę dokładniej nauczyć się podstaw, niż zginąc w gęstwinie szczegółów 3 tomowej knigi, nie wiedząc de facto nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszędzie psychiatria i dermatologia jest na roku IV - u nas dermatologia jest na roku IV, a psychiatria na VI.

Ja i tak, podobnie jak większość moich znajomych, przywykłam do mówienia o książce Rabe-Jabłońskiej i przy tym pozostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.