Skocz do zawartości

SaNataANa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...

Dzien dobry, 

 

W tym roku nastapily male zmiany podczas rekrutacji na staz ktora sa jak najbardziej na korzysc dla studentow z polski mianowicie osoby odpowiedzialne za rekrutacje nie beda informowane o tym z jakiego kraju jest dyplom, ani zadnych danych personalnych osoby pragnacej dostac sie na staz, przez co wszyscy beda traktowani tak samo tak wiecej rekrutacja bedzie sie opierala tylko i wylacznie na ocenach z dyplomu...po dostaniu sie na staz kazdy obcokrajowiec bedzie musial zaliczyc jedynie test jezykowy. 

 

Pozdrawiam, 

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mozna startowac po polskim stazu ale sa wtedy o wiele mniejsze szanse, poniewaz rozmowa kwalifikacyjna jest strasznie trudna szczególnie czesc praktyczna, no i np pytaja o system, pytaja o plany NHSu na przyszlosc itp. No chyba, ze mialbys jakiegos dobrego informatora ;) No ale zawsze mozna sprobowac. Jednak robienie specjalizacji i stazu w Anglii to przesrana sprawa...szczegolnie jesli ktos chce myslec o rodzinie itp.

 

Jezeli macie jakies konkretne pytania co do UK, to pytajcie chetnie odpowiem na wszystkie pytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czat moze w sobote wieczorem? Caly tydzien spedzam niestety na nockach w szpitalu...

 

FP i Specka w UK to kilka lat wyjetych z zyciorysu nie masz czasu doslownie na nic, pracujesz piatek swiatek i niedzela po 12 godzin. Pracujesz 5 dni w tygodniu czasami szesc, wiec gdy juz masz te dwa wolne dni jedyne o czym marzysz to lozku...Masz wiele dodatkowych spotkan, wiele dodatkowych rzeczy do napisania etc. Fajna rzecz do w systemie angielskim to to, ze jezeli chcesz sobie zrobic przerwe miedzy stazem a specka bez problemu znajdziesz sobie prace na jakims A&E. 

 

Jezeli myslisz powaznie o FP to niezly pomysl tylko z tym minusem, ze nie masz zycia prywatnego, ale na pewno wiele sie nauczysz tych praktycznych rzeczy... No ale wtedy rowniez polecam zostanie na specce odrazu. 

 

Minus angielskiego systemu to rowniez w cholere papierkowej pracy, nic tylko pisanie, pisanie i pisanie mozeliwe ze w Polsce jest podobnie ale niestety nigdy nie mialem okazji tego sprawdzic...

 

Podsumowujac jezeli chcesz zaliczyc FP pamietaj, ze w anglii przede wszystkich liczy sie praktyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Mam pytanie odnośnie tej Anglii. Jeśli ktoś chce od razu po studiach wyjechać  i nie robić stażu tutaj w Polsce to jak wygląda cała procedura? Kiedy należy zacząć się starać o taki wyjazd - czy już na początku ostatniego roku - i czy wiąże się to z wysokimi kosztami w sensie jeżdżenie na ileś tam interview? Jak sobie radziliście z kwestiami organizacyjnymi począwszy od dostania się tam na staż po wynajęcie mieszkania itp. Dodam że jestem całkowicie sama z tym pomysłem i musiałabym liczyć tylko na siebie. Czy dużo trzeba mieć pieniędzy odłożonych na taki start w Anglii? I z perspektywy czasu czy nie żałujecie czy jednak wybralibyście drogę zdawania USMLE i wyjazdu do USA ew. Australii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jeżeli dostaniesz się tam na rezydenturę to można zostać w Stanach na jakiejś wizie, w każdym bądź razie są ludzie którym jakoś się to udało, ale dokładnie nie wiem jak sprawa formalności wygląda dlatego szukam pomocy tutaj :) Ok, a co do UK czy ktoś już przechodził rekrutację na FP po polskich studiach i może co nieco powiedzieć, czy są realne szanse się tam dostać? Wybaczcie ale jestem dopiero na początku przygody z medycyną w ogóle dlatego takie moje jeszcze niezorientowanie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odnośnie zielonej karty, po zdaniu step 3 dostajesz wizę teoretycznie na 20 lat a w praktyce po tym czasie masz już obywatelstwo w USA.

Po zdaniu step 2 dostaje sie jakąś wizę H ale ta wiza zobowiązuje na powrót do UE po 6 latach na sześć miesięcy.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.