Skocz do zawartości

Rekrutacja a fizyka


Rekomendowane odpowiedzi

Ja z szybkim pytankiem bo nie mogę tego znaleźć nigdzie :/

W ostatnim dokumencie z rekrutacji na AM Wrocław jest napisane, że fizykę trzeba zdawać na poziomie podstawowym i nie ma żadnej wstawki jak np. na łodzkim umedzie o tym, że to co najmniej na podstawowym i chociażby tutaj: http://prymusswidnica.pl/uniwersytety-medyczne-w-polsce/kryteria-klasyfikacji-20112012/wrocawski-um-we-wrocawiu.html

jest podane, że z podstawy z fizyki można zdobyć 100 punktów rekrutacyjnych na możliwych 300 i po tyle samo z rozszerzenia z biol i chem.

A co w przypadku jeśli chcę napisać rozszerzenie z fizyki i jak wtedy punkty będą liczone?

Możliwe, że mogłem coś przeoczyć, ale gdyby ktoś odpowiedział to miałbym przynajmniej info czarne na białym i już bym nie błądził jak dziecko we mgle bo i tak już mam wystarczający mętlik przez te wszystkie uczelnie...

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliczko, faktycznie też nie widze jasnej odpowiedzi, ale powiedz mi jak to teraz jest. Jak zdajesz rozszerzony to zdajesz tylko rozszerzony czy tak jak było kiedyś najpierw podstawę a potem rozszerzony?

Proponuję po prostu zadzwonić do dziekanatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnego przelicznika, obydwa poziomy są liczone 1:1. Od rocznika 2010 trzeba zdawać podstawę, ale można zdawać rozszerzenie, które jest liczone równocennie jak podstawa. Wiem, bo koleżanka kończyła LO w 2010 roku i pisała rozszerzenie (pomimo że mogła spokojnie pisać podstawę wg wymagań) i się dostała. Ja musiałam zdawać rozszerzenie, bo kończyłam LO w 2009 roku, kiedy jeszcze były wymagania fizyki rozszerzonej, a nie można cofać się w poziomach, więc zastanów się czy rzeczywiście jest Ci potrzebne rozszerzenie, bo potem już nie będziesz mógł pisać podstawy. A jeśli napiszesz podstawę, to będziesz miał możliwość podwyższenia poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

Brałem pod uwagę 3 uczelnie: Wrocław, Warszawa i Łódź

Z tego co się doczytałem w Warszawie jest tak jak we Wrocławiu z tą podstawą, ale za to w Łodzi tracę 100 punktów na start gdybym pisał tylko podstawę, a to już sporo.

Teraz chyba tylko muszę się zastanowić nad tym gdzie bardziej chciałbym studiować i zdecydować czy pisać podstawę czy rozszerzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Łodzi liczą też matematykę, więc zawsze możesz sobie nią odbić ;) z fizyką rozszerzoną jest różnie na maturze. Widziałam tegoroczny arkusz i powiem szczerze, że nareszcie jakaś trudna matura, chyba pierwszy raz od 2007 roku. Poprzednie arkusze były prostsze z roku na rok, a teraz... nie wiadomo, co dowalą za rok. A podstawa to zawsze mniej roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to myślę, że jednak napiszę podstawę. Pokusiłaś mnie nią :D

I tak na Łódź chyba złoże papiery jedynie z dofinansowania z MON-u to będzie w miarę niski próg punktowy do przebicia więc powinienem dać tam radę mniej więcej tak samo jak z Warszawą i Wrocławiem mimo tej 100 punktowej straty. Oczywiście jeśli nie odpadnę na lekarskich.

Możecie już tylko życzyć mi szczęścia na maturze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.