Skocz do zawartości

przyspieszenie zapamietywania - szczegolnie material "pamieciowy"


pawel_zibi

Rekomendowane odpowiedzi

to dlaczego to jest takie woooooolne? ze po ponad 40 powtorzeniach na drugi dzien po slowku nie ma sladu?

Pierwszego dnia powtórz słówka 40 razy, następnego dnia nie będziesz nic pamiętał. Powtórz zatem słówka trzy razy, Trzeciego dnia będziesz pamiętał wszystkie. Organizm ma swoje naturalne ograniczenia co do ilości i szybkości przetwarzania i zapamiętywania informacji; musi przelecieć przez połączenia nerwowe, hipokamp musi odpowiednią ilość razy zapętlić informację, a to czyni najlepiej podczas snu + parę innych mechanizmów które po kursie fizjologi nomen omen zapomniałem : ).

Jakiekolwiek zewnętrzne, a w szczególności elektryczne stymulowanie mózgu jest dla mnie totalną abstrakcją i najlepiej zostało skomentowane przez white.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze to juz trwa wiecej niz 4 dni i nadal efektu nie ma.

Jakby to tak dzialalo w cyklu 2dni to bym wiekszego mlota do kucia nie szukal.

Na eksperymentowanie z niesprawdzonymi i w wiekszosci niedziajacymi metodami typu SITA nie ma czasu. (SITA u mnie nie dziala, wynalazki Sitopodobne tez nie dzialaja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem w ostatniej klasie skoly sredniej, mam maly problem - ciezko mi idzie nauka z jezykow i przedmiotow gdzie jest duzo "kucia" na pamiec, rzeczy, ktore da sie uczyc na zrozumienie mi ida.

Czy znacie jakies sposoby, zeby przyspieszyc tempo nauki?

Metody typu ciagle powtarzanie sa o .... rozbic - tekst o dlugosci 50 wyrazow zezre przy tej metodzie 40h czasu:-(

Ja z sposobow nie uzywajacych chemii znalazlem tylko tDCS, tylko z bardzo niedokladnym opisem.

Jest to stymulacja muzgu przez elektrody na glowie, napieciem stalym ok.9V, prad ok. 2mA.

Podobno przyspiesza o ok. 200%. Czy znacie jakies inne sensowne metody lub gdzie mozna znalezc pelny opis do tDCS - gdyz zrobienie urzadzenia do tDCS bedzie banalne (bateria/zasilacz i prosty regulator pradu)

Pozdrawiam Pawel

To brzmi jak z filmu requiem dla snu - terapia elektrodami, patrz do czego doprowadziła:p Języków najlepiej uczyc się metodą skojarzeniową, najlepiej mind mappes - samo Ci do głowy nie wejdzie, trzeba się uczyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktos dostepne bez recepty leki lub ich polaczenie ktore by ulatwily/przyspieszyly nauke?

(to co reklamuja jak poczyta sie opinie na roznych forach - to mozna wyciagnac wniosek, ze jest to placebo w drogim opakowaniu, lub jest tak slabe, ze efekt jest mniejszy niz blad pomiaru i stad jest niewykrywalny).

Nie szukam srodkow nielegalnych czy na recepte - nie ma czasu na zalatwianie recept, a z dealerami nie mam zamiaru miec do czynienia.

Red Bull i jego podrobki - w tej materii nic nie daja (co najwyzej mozna dluzej aktywnosc utrzymac jak sie jest juz na nogach ponad 30h zeby awaryjna robote dokonczyc - w zeszlym roku kilka takich maratonow bylo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.