Skocz do zawartości

Najlepszy rok na medycynie?


tubiMD

  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który rok na medycynie jest najlepszy?

    • 1.
      1
    • 2.
      5
    • 3.
      4
    • 4.
      4
    • 5.
      2
    • 6.
      2


Rekomendowane odpowiedzi

1 rok był ciężki z powodu anatomii , biologia(1 semestr) zabierała trochę czasu i energii , chemia ogólna (1 semestr) była ok , do tego historia(1 semestr) medycyny , pierwsza pomoc (sprawiła mi wielki zawód , też 1 semestr) łacina , lektorat i wf(po 1 semestrze)

2 rok był już o wiele łatwiejszy , był czas na odpoczynek , nawet z 1 wolny (albo prawie) dzień

Histo , fizjo , biochemia lektorat informatyko-statystyka cały rok ; psychologia , socjologia , biofizyka wf po 1 semestrze

 

3 rok (1 semestr ) 

Patofizjo , patomorfa mikrobiologia - wiec nauki w porównaniu do histo,fizjo,biochem ale też nie to co anatomia , propedeutyka pediatrii , propedeutyka interny

 

higiena i epidemiologia , etyka , lektorat - to odpadnie teraz a dojdzie Farma i genetyka 

 

Wiec 3 może ciut więcej nauki ale bardziej "medyczne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się najbardziej podobał 4 i 5, bo był (u nas) duży przekrój oddziałów na których mieliśmy zajęcia (gastrologia, kardiologia, hematologia, endokrynologia, nefrologia), na 5 była spoko zimowa sesja, na letniej trochę gorzej ale nie tak źle jak się wydawało :P. Za to na 6 w ciągu semestru nudnawo, ale teraz trzeba siedzieć nad pediatrią i gineksami. 3 rok jest przereklamowany, bo fajne zajęcia na klinikach skutecznie są "rekompensowane" przez patomorfe, patofizjo i (brr) mikroby i immuny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas wszystkie humany były na 1 roku i to się ceni. Na 2 mieliśmy 2, a nawet i 3 dni wolne w tygodniu roboczym i to się nie zdarzy już nigdy więcej, a szkoda, bo było super, nawet mimo okropnej biochemii i biofizyki. Fizjo była przyjemna, higiena beznadziejna. A z 3 rokiem jest tak, jak właśnie pisze kolega powyżej. Dobrze, że chociaż farmy nam nie wprowadzają na 3 roku, uff. Zupełnie byśmy oszaleli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele też zależy do tego co kto lubi 

-biofiz doskwierała bo kończyłem fizjo po 20 wiec zanim człowiek wrocił i zjadł coś to była 9 , trzeba zrobić te sprawozdania wszystkie  i nauczyć się do powiedźmy 11 (bo ja poźniej już nie umiem ) bo biofiz jakoś koło 8 miałem

Ale podobało mi się doświadczalne badanie rożnych rzeczy

 

Biochemia też jakimś problemem nie była bo kolosy w poniedziałki wiec w niedziele i kawałek soboty dało rade , a na wtorkowe zajęcia  w poniedziałek przeczytać można było a harper fajna książka

 

Mikroby to mój ulubiony przedmiot na tym roku najgorsza patomorfa (gorsza zdecydowanie od histo które na dobrą sprawę w 1 dzień przed kolosem można było i w 1 popołudnie przed wejściówką ogarnąć ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii:

1 rok - najtrudniejszy bo pierwszy, dochodzą też kwestie psychologiczne - nowe środowisko, zupełnie nowy tryb życia etc. - najgorzej wspominam, choć nauki relatywnie potem było dużo więcej

2 rok - dużo nauki, ale mało się było no uczelni

3 rok - dużo nauki, dużo na uczelni, mało czasu - b.ciężki

4 rok - j.w. - zwłaszcza farmakologia i dermatologia dawały w kość

5 rok - 1 sem. luz, sesja letnia najgorsza dotychczas

6 rok - fatalnie i tragicznie, ciągle kolokwia, zaliczenia, egzaminy - czekam by skończyć to jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SaNataANa, to nie wiem jak u Was jest prowadzona, ale wg mnie genetyka nie jest spoko :P chociaż immunologii też bardzo, ale to bardzo nie lubię i przykro mi, że na 5 roku jest jeszcze raz :/

u nas genetyka jest na tyle nieinwazyjna, że naprawdę jest spoko, zobaczymy co powiem po egzaminie :P chyba największą zaletą tego przedmiotu jest to, że zajęcia były co 2 tygodnie ;)

 

Kaamil - zasmucasz mnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem przewrotnie ze 1. byl jednym z lepszych... jasna sprawa ze duzy przeskok z LO na studia ale mimo wszystko praktycznie jeden przedmiot do nauki, stosunkowo sporo wolnego czasu... obecnie jestem na 5. i tutaj największy plus bo zajęcia blokami (nie wiem czy tak jest na wszystkich uczelniach?)  ...

 

no i w tej ankiecie dochodzi kwestia tego ze programy nauczania jednak miedzy uczelniami sie troche róznią :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SaNataANa, nasze zajęcia są w zasadzie też nieinwazyjne, tylko mnie nudzi słuchanie po raz kolejny (bo to było już i na biologii molekularnej, i na biochemii częściowo, i chyba na biologii medycznej też - no ile można to tłuc?) o chromosomach, prążkach, barwieniach etc, i to przez 4 godziny. Tyłek boli od siedzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.