Skocz do zawartości

średnia ocen ze studiów a dalsza kariera


SaNataANa

Rekomendowane odpowiedzi

To co Mateusz pisał - uczysz się dla swoich pacjentów, żeby potem radzić sobie w pracy a nie dla ocen. Niestety, jak już wspominałem na tym forum wielokrotnie - studia nie uczą rzeczy przydatnych i nie ułatwiają nam potem pracy.

wiem, zdążyłam to już zauważyć, na szczęście jeszcze mam czas, żeby wziąć się za to na własną rękę. Po Twoich postach, zwłaszcza tych w temacie o statusie pacjenta widzę, że mamy bardzo podobne podejście do studiów i późniejszej praktyki. Mi też na ocenach nie zależy, bo wiem, że wcale nie odzwierciedlają one rzeczywistej wiedzy, którą można wykorzystać w praktyce, tylko częściej wyuczenie się na pamięć książki; pytałam o średnią, bo martwiłam się, że może to mocno zaważyć na moich późniejszych losach już po studiach (o stypendium to już zupełnie nie myślę). Ale skoro nie jest aż tak tragicznie, jak to widziałam, to pozostaje tylko się cieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No może średnia ma jakieś znaczenie ale gdzieś ten staż trzeba odbyć więc jeśli nawet ktoś ma średnią 3.0 to staż odbędzie. Przy wyborze miejsca stażowego podaje się kilka szpitali w kolejności w której chce się odbyć staż. Na pewno gdzieś się dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kaamil, wydaje mi się, że u nas jest tak jak piszesz (choć chyba jesteśmy ostatnim rocznikiem liczonym w ten sposób, Operacja "Sukces" ma inaczej), do średniej liczą się tylko egzaminy i CHYBA dwóje nie są liczone. Dlatego średnią uważam za mało obiektywny wskaźnik jakości uczelni.

 

Regulamin obowiązujący do naszego rocznika wyraźnie mówi, że "2. Dla obliczenia średniej arytmetycznej oceny rocznej uwzględnia się wszystkie oceny uzyskane z egzaminów, o których mowa w ust. 1 - w tym oceny niedostateczne". Choć z naszą uczelnią to nigdy nic nie wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nos, a wiesz, że akurat dzisiaj o tym rozmawialiśmy? :) i co prawda nie mam potwierdzenia w postaci regulaminu, ale ponoć do stypendium liczą się wszystkie, natomiast potem do dyplomu bez dwój. Ale wciąż jest to tylko informacja od osób zorientowanych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzia, przejrzałam ten regulamin dalej, bo też coś takiego słyszałam od kogoś, że niby do dyplomu to bez dwój, ale tam nic nie ma na ten temat (chyba, że źle patrzę). Choć... nie obraziłabym się, gdyby tych dwóch pięknych ocen z pierwszego roku nie policzono mi do średniej na koniec studiów, nie powiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Srednia do dyplomu, a srednia na staz to dwie rózne sprawy. do sredniej do dyplomu nie liczone sa dwóje (na suplemecie masz wpisana ostateczna ocene z egzaminu) a srrednia zaokragla sie do góry. jak masz srednia 4,01 lub powyzej to wpsuja ci ponad dobry, itd. Srednia na staż wylicz indywidualnie rektor czy tam dziekan wydziału twojej uczelni przy czym kazda uczelnia robi to na swoich zasadach, jedni licza dwoje (kazdą, czyli jak zdałes/as za 3 razem to licza ci sie dwie 2 i ocena ostateczna) inni licza tylko z ocen ostatecznych. np. w białymstoku nie licza dwój a w gdansku licza (chyba) ale generealnie chodzi mi o to ze jak chcesz isc na staz np do tego gdanska to oni biora pod uwage srednia wyliczoną przez twoja uczelnie, a nie wyliczja ci nowej z dwojami bo na ich uczelni licza sie dwóje. tak mniejw iecej to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda uczelnia ma swoje własne zasady.

 

Średnia się nie liczy do niczego poza rekrutacją na staż podyplomowy (przynajmniej w woj mazowieckim). Niestety, żeby załapać się na staż w Warszawie trzeba mieć koło 4.00. Jedyny szpital gdzie można się dostać z niższa średnią to Banachowo - tam 3,4 wystarczy.

 

Kochani koledzy z izby lekarskiej zaproponowali mi staż w Grójcu (46 km od Warszawy). Szczerze mówiąc wolę Grójec niż Banacha :) Tylko mały Stasio nie jest zadowolony bo tata krótko bywa w domu - wychodzi 6:40 i wraca koło 17:00-18:00 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.