Skocz do zawartości

staż na Grabiszyńskiej-Wasze opinie


kbk429

Rekomendowane odpowiedzi

znam tylko opinię ojca mojego chłopaka, który spędził w tym szpitalu jako pacjent ok.2 miesiące z przerwami i szczerze - nie chciałabym po tych opowieściach spędzić tam ani minuty, ani jako pacjentka, ani jako studentka/stażystka/lekarka na specjalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię staż w DCChP przy ul Grabiszyńskiej i mogę polecić. Sorry ale słowa SaNataANa są tak wiarygodnym źródłem informacji na temat stażu, że pozostawię je bez komentarza.


- interna na IV Oddziale - typowo internistycznym z pełnym przekrojem przypadków (wbrew wszechobecnemu wyobrażeniu nie robi się interny na Oddziałach Pulmonologicznych, których jest 5 w DCChP) i można się sporo nauczyć.

- w macierzystej jednostce robi się staż z interny i intensywnej terapii, wszystkie inne staże cząstkowe można robić w ramach oddelegowania (Marciniak, Falkiewicza, Kamieńskiego)
- mityczny dodatek za narażenie na gruźlicę nie istnieje już od jakiegoś czasu, także nie ma co liczyć na bonusy :(

- bardzo miłe Panie w kadrach - bez problemu można wszystko załatwić
- teraz jest nas 14 stażystów w DCChP więc nie jest się anonimowym tak jak w ASK na Borowskiej - to ma swoje plusy i minusy

Gdyby ktoś miał jakieś pytania to proszę pisać tu albo na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie były informacje na temat stażu, tylko na temat obsługi medycznej w tym szpitalu z perspektywy pacjenta. Jeśli wg Ciebie to normalne, że nie można przez 2 miesiące zdiagnozować u pacjenta sarkoidozy, przesuwać mu ciągle zabiegi, bo nie ma anestezjologa na etacie itp., to nie mam więcej pytań. Wnoszę, że skoro pacjenci są beznadziejnie leczeni, to sam szpital też nie oferuje za wiele, ale skoro twierdzisz inaczej, to pozostaje tylko się cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałabym po tych opowieściach spędzić tam ani minuty, ani jako pacjentka, ani jako studentka/stażystka/lekarka na specjalizacji.

 

na podstawie jednej opinii już takie zdanie nie tylko o oddziale ale już o całym szpitalu? Gratuluję generalizowania.

Poza tym jak pisałem wcześniej staż się odbywa na IV oddziale internistycznym a nie pulmonologii gdzie podejrzewam miała miejsce Twoja historia.

/end off topic

Kolejną zaletą odbywania tu stażu jest możliwość samemu decydowania o kolejności i miejscu poszczególnych części. Sami układamy plan stażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

chciałam się jeszcze dowiedzieć jak wygląda sytuacja z dyżurowaniem?do której trzeba siedzieć codziennie na internie?na co pozwalają stazystom na anestezji(jestem nią zainteresowana)gdzie polecasz robić pediatrie i ginekologie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyżury na internie dość sumiennie trzeba odrabiać, choć niektórzy puszczają troszkę wcześniej - wpisujesz się na listę po rezydentach tak żeby dyżurny lekarz miał zawsze kogoś do pomocy, dopiero po wykorzystaniu wszystkich kratek, można dopisać się jako 2. osoba. Na pozostałych stażach cząstkowych jest to uzależnione gdzie trafisz, ale bywa tak że nie potrzebują dyżurującego stażysty i podbijają listę dyżurową, którą co miesiąc trzeba złożyć w kadrach DCChP.

 

Na internie to w zależności od tego pod czyje skrzydła trafisz i tak jak na początku siedziałem równo do 15 to po zmianie opiekuna zdarzało się że po 12 życzyli mi miłego dnia :)

 

Anestezja i intensywna terapia jeszcze przede mną także nie powiem zbytnio na co pozwalają.

 

Pediatrą ani tym bardziej ginekologiem być nie zamierzam. Będąc w DCChP, pediatrię i ginesy można robić na Kamieńskiego, na Brochowie i gdzieś jeszcze ale nie pamiętam. Ja wybrałem Brochów bo mam najlepszy dojazd i z tego co słyszałem to da się tam wytrzymać ;) Podejrzewam, że na Kamieńskiego bardziej cisną i pewnie też się przy tym człowiek więcej nauczy.

 

Problemów zbytnio nie miałem z załatwianiem staży cząstkowych, część udało się telefonicznie zapisać - wszystko zajęło mi ok tygodnia no i trochę trzeba pokombinować z terminami, bo może okazać się że termin jaki Ci pasuje jest już zajęty :/ Dlatego najlepiej jak najszybciej to pozałatwiać, ja to robiłem w pierwszym tygodniu stażu.

Mam nadzieję że choć część wątpliwości została rozwiana.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić pediatrię dla przyszłych nie-pediatrów na Kamieńskiego na Kardiologii Dziecięcej :) chodzi się na 8.30 - 9 i siedzi od 2 do 4h... a jak ktoś lubi to może i dłużej:) jest co badać - 90% dzieciaków ze szmerami, dużo wad wrodzonych, rzadkie zespoły też się zdarzają, ekagów dziwnych można się naoglądać... Ponadto we wtorki są zabiegi wewnątrznaczyniowe, można się napatrzyć na balonikowania, zamykanie wszelkich niepotrzebnych otworów itp :) a jak się tam wcześniej zajdzie i dobrze trafi to i znieczulenia pokażą i wytłumaczą. Trzeba tylko być aktywnym, bo tak sami z siebie to za dużo się stażystami nie interesują. Dyżury można robić u nich albo gdziekolwiek indziej - ja akurat chodzę na internę do swojego szpitala, czyli na Grabiszyńską. Umawiałam na staż bezpośrednio u pani dr, która jest zastępcą ordynatora - z niczym nie robiła problemów. 

 

Podsumowując - jak ktoś chce zrobić pediatrię szybko i bezboleśnie a jednocześnie zobaczyć coś ciekawego, to polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.