Skocz do zawartości

Między VI rokiem a stażem


gatta

Rekomendowane odpowiedzi

No logistycznie może tak ale z czego się utrzymać cały 6 rok - z 1 strony dla mnie wieloletni związek nie rożni się od małżeństwa niczym(ślub to taki papierek by łatwiej było w banku/szpitalu itd) ale z 2 strony jakoś nie wyobrażam sobie po ślubie dalej żyć za kasę rodziców chodź do końca studiów i tak mają obowiązek mnie wspierać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój chłopak już będzie wtedy po studiach i będzie pracował, także... mam nieco inną perspektywę ;)

PS. Znam takich, którzy wzięli ślub prawie że na początku studiów medycznych i prawdopodobnie nadal żyją za pieniądze rodziców. Jak kto woli...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak kto woli ja mowie jedynie za siebie :)

Moja dziewczyna i ja jesteśmy na jednym roku i chodź już ponad 6 lat razem to no to do końca studiów jeszcze trochę zostało i z jednej strony korciłoby że może jednak wcześniej a z 2 jakoś mentalnie lepiej za swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak kto woli ja nie oceniam lecz mowie jedynie za siebie :)

Moja dziewczyna i ja jesteśmy na jednym roku i chodź już ponad 6 lat razem to no to do końca studiów jeszcze trochę zostało

6 lat?! i to jeszcze razem studiujecie, to pewnie i razem do liceum chodziliście! Masakra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczęście owszem, ale i tak trudno mi wyobrazić sobie taki związek "od gówniarza aż po grób". My mamy ponad 3 lata i to już jest dla mnie kawał czasu, ale cóż, może po prostu mieliście szczęście, że na siebie trafiliście ;) ja nie wyobrażam sobie być tyle lat z kimkolwiek, z kim byłam wcześniej, np.w liceum. Tak czy owak - powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony fajnie (choć dla mnie nie do wyobrażenia, ale co kto lubi), ale patrząc w bliższym czy dalszym otoczeniu stare przysłowie - długie narzeczeństwo, krótkie małżeństwo się sprawdza, czego ci oczywiście nie życzę.

 

Po koleżankach z roku zamężnych widać że chyba faktycznie ślub po 5 roku jest optymalny, potem szybko ciąża by urodzić tuż po sesji 6ego roku i staż zacząć od marca - tak sobie te bardziej przedsiębiorcze wykalkulowały i chyba ma to jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sobie nie wyobrażałem by iść na inne uczelnie , razem poprawialiśmy maturę mieliśmy wspólne cele

Co do powiedzenia 

 

 długie narzeczeństwo, krótkie małżeństwo

Nie mówię że nie ma w tym wiele prawdy ale odnosi się to raczej do dość staromodnych związków gdzie ślub wiele zmieniał bardzo wiele np dopiero zamieszkują razem albo mają przed sobą bariery tajemnice i myślenie "a bo chłop to tak ma"

Ale jak związek rożni się tylko prawnym statusem to nie wiem dlaczego tak miało by być - ludzie cale życie żyją bez ślubu i nic z tego nie wynika złego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.