Skocz do zawartości

Pieczątka lekarska


Newman

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie polecacie zaopatrzyć się w pieczątkę lekarską?

Znacie kogoś, kto robi to solidnie i w miarę tanio?

 

Czy jako stażysta, jeśli wyrobię sobie pieczątkę, to będzie mi służyć niezmiennie już po otrzymaniu pełnego PWZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja zamówiłem na allegro i można tam dużo taniej niż w normalnym sklepie zamówić fajną pieczątkę.

Dopasują do potrzeb, zmienią wzór kilka razy, a jak juz jest ok do przejdą do realizacji.

2. Zalezy co napiszesz na pieczątce, bo jeśli będzie "Imię, Nazwisko, tytuł, i PWZ" to taka pieczątka służy na lata. niektórzy wpisują "lekarz stażysta" ale przez to pieczatka służy tylko do końca stażu a po drugie troche jak dla mnie dziwnie wygląda bo tytuł zawodowy jaki mamy to "lekarz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) przedmiotowego i podmiotowego badania pacjenta oraz udzielania porad lekarskich po konsultacji z opiekunem,

2) wydawania, po konsultacji z opiekunem, zleceń lekarskich,

3) wydawania, po konsultacji z opiekunem, skierowań na badania laboratoryjne oraz inne badania diagnostyczne, z wyjątkiem badań wymagających metod diagnostycznych i leczniczych stwarzających podwyższone ryzyko dla pacjenta,

4) samodzielnego stosowania, na zlecenie opiekuna, metod diagnostycznych i leczniczych, których praktyczna umiejętność została potwierdzona przez opiekuna,

5) wykonywania wspólnie z opiekunem zabiegów operacyjnych oraz wspólnie stosowania metod leczniczych i diagnostycznych objętych programem stażu,

6) prowadzenia, pod nadzorem opiekuna, historii choroby i innej dokumentacji medycznej,

7) udzielania informacji o stanie zdrowia pacjenta, po skonsultowaniu z opiekunem treści tych informacji,

8) zlecania czynności pielęgnacyjnych,

9) w stanach nagłych do doraźnego podania lub zlecenia podania pacjentowi leków, a jeżeli są to leki silnie lub bardzo silnie działające - po zasięgnięciu, w miarę możliwości, opinii jednego lekarza.

3c. Lekarz odbywający staż nie jest uprawniony do wystawiania recept oraz wydania opinii i orzeczeń lekarskich.

 

Czyli rozumiem że to co po konsultacji podpisuje sam i podbija pieczątką swoją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym ze szpitali stażyści opowiadali mi, że specjalnie nie noszą pieczątek bo na jednym z oddziałów kazano im wpisywać obserwacje pacjentów sprzed kilku tygodni (kiedy byli na innym oddziale i nie widzieli tych ludzi na oczy) i firmować je własnym imieniem i nazwiskiem.

 

Pieczątka ma swoje dobre i złe strony. Z jednej strony jest fajnie, czujesz władzę i moc a z drugiej jest ślad w papierach że we wszystkim maczałeś palce.

 

Moim zdaniem w tym poronionym kraju nie warto szaleć z pieczątka dopóki nie trzeba (czyli nie jest się samodzielnym lekarzem z pełnym prawem wykonywania zawodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam że absolutnie nie ma co szaleć, ale sam znam sytuację że od razu mówili by sobie wyrobić pieczęć (ale to dt. tych bardziej sensownych staży) i była realnie potrzebna.

 

A podpisywania się pod czymś czego się na oczy nie widziało to sorry, ale nikt zmusić nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.