Skocz do zawartości

CZY 31-LATKA MOZE STARTOWAC NA MEDYCYNE MAJAC STARA MATURE


AGA 31

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego desperatka? Nie każdy musi iść na studia tuż po maturze. Jeśli ktoś ma możliwości (zwłaszcza finansowe, bo jednak przez całe studia ciężko będzie się samemu utrzymać), niech próbuje. Powodzenia :)

(mała prośba - wyłącz caps lock)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego desperatka? Nie każdy musi iść na studia tuż po maturze. Jeśli ktoś ma możliwości (zwłaszcza finansowe, bo jednak przez całe studia ciężko będzie się samemu utrzymać), niech próbuje. Powodzenia :)

(mała prośba - wyłącz cap lock)

dziękuje.choć jedna życzliwa osoba :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie tu nie życzliwość ?

By studiować trzeba żyć a by żyć mieć na to środki a by pracować na medycynie jest bardzo trudno wiec trzeba byc utrzymywanym przez kogoś , z tego tez wynika fragment ze trzeba być zamożnym a słowo desperacji jest dość trafne bo z tychże powodów  usamodzielnienie się  finansowe będzie możliwe w wieku 36 lat

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we Wrocławiu w roczniku niższym o rok od mojego jest osoba, a przynajmniej była, której PESEL zaczynał się od liczby 72, więc myślę, że wszystko jest możliwe :D Istotne jest, żeby mieć pieniądze, owszem. No i zgadzam się z tą "desperacją", ja bym nie startowała na medycynę mając 2 czy 3 lata w plecy po maturze, a co dopiero 10 lub więcej. No, ale każdy ma swoje racje i jak ktoś chce i widzi sens, to proszę bardzo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej determinacja w spełnianiu planów niż desperacja. Zresztą 31-latka może być w miarę samodzielna finansowo, po innych studiach, z odłożonymi pieniędzmi, może mieć współmałżonka, który jest w stanie ją utrzymać. Na pewno jest to trudniejsze niż bezpośrednio po maturze, ale wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy to odczytuje inaczej - dla Ciebie jest to determinacja, dla mnie desperacja. Po pierwsze - dlaczego ktos obiera sobie taką ścieżkę w tym wieku? Specjalistą zostanie w wieku około 40 lat, moze nawet później - nie jestem przekonana, że to jest dobry wiek na rozpoczynanie kariery lekarza. Już lepiej zostać stomatologiem, przynajmniej szybciej. Nie rozumiem tego podejścia, tym bardziej, że również jestem osobą, która nie dostała się za pierwszym podejściem. Tylko dla mnie oznaczało to tyle, że jeśli nie uda mi się za drugim razem, to chyba jednak nie powinnam się tam pchać. A znam takich, którzy poprawiali maturę po 5 razy i na stacjonarne nadal nie mają szans. BTW - czy studia dla osoby 31-letniej są darmowe czy płatne? Czy podobnie jak dla nowych maturzystów, zależy to jedynie od wyniku egzaminu wstępnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 31-latka mogła dostać się za pierwszym - drugim razem, a wcześniej robić inne rzeczy. Sama też bym się na to raczej nie zdecydowała, ale nie uważam osób w tym wieku za szczególnie zdesperowanych.

40-letni specjalista ma szansę popracować około 30 lat (przy około 10 latach w plecy w stosunku do maturzystów) - szkoda 30 lat na żałowanie, że się nie spróbowało nawet podjąć studiów mimo możliwości.

Co do płatności, to zniżki legitymacyjne na pewno są do 26 rż. Limit wiekowy na bezpłatne studia dotyczy chyba tylko aktorstwa, ale też nie wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.