Skocz do zawartości

CZY 31-LATKA MOZE STARTOWAC NA MEDYCYNE MAJAC STARA MATURE


AGA 31

Rekomendowane odpowiedzi

Na dokladke choc moze nie do konca odnosnie biezacego tematu dodam, ze wielu z nas traktuje to co robi jak wylacznie starania do osiagniecia kolejnego etapu. Dobre liceum by dostac sie na studia, studia by zostac lekarzem, potem rezydentura by zostac specjalista. Hellooo, zyje sie tu i teraz, tym co robi sie w danej chwili. Na tym uwazam ze trzeba sie skupiac a tylko przy okazji isc w ta strone w ktora mialo sie zamiar.

Takie moje wieczorne wynurzenia;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  śledzę ten wątek i mam do Was jedno pytanie: czy osoba która kończy staż w wieku 36 lat, a specjalizację przy dobrych wiatrach 41 lat ma szansę na zatrudnienie w szpitalu? Czy ktoś zatrudni wogóle lekarza bez doświadczenia w tym wieku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już będziesz mieć specjalizację, to nie mozna powiedzieć, że nie masz doświadczenia. Doświadczenia to nie mają studenci i stazyści, potem z każdym rokiem już go nabywasz. A czy ktoś Cię zatrudni w tym wieku... mi się wydaje, że nie ma ku temu przeszkód. Ktoś na pewno się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy  przy "rekrutacji" na specjalizację liczy się tylko wynik z LEK? Czy "szpitale" zaglądają w pesel zanim przyjmą kogoś na speckę? Są jakieś rozmowy z przyszłym pracodawcą? Czy szpitale chcą zatrudniać starszych specjalizantów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W internecie jest pełno tego typu pytań... Jako, ze w zyciu wiele przeżyłam i uważam się, za madrą osobe wypowiem sie na ten temat i może autorka zrozumie w czym problem.

Owszem możesz startować w każdym wieku na medycyne tylko jaki w tym sens. Po to, żeby być wytykana palcami przez młodszych kolegów, blokowac miejsce dla młodszego studenta, pozostać bez pracy przed najbliższe 5 lat i czy na pewno na studiach dasz rade bo nauki jest sporo. Kosmetologa a medycyna to wielka przepaśc. Na medycynie trzeba uczyc się całymi dniami, wkuwac łacińskie nazwy czesci ciala.. anatomie Bochenka...

Życie jest zbyt krótkie aby meczyc sie nad studiami i pozniej miec zszarpane nerwy.

Tez kiedys myslalam nad podjeciem studiów, tyle ze jestem młodsza o 4 lata ale odpusciłam sobie. Musialabym zaczyna wszystko od nowa i nie umialabym zaakceptowac tego, ze studiuje z ludźmi młodszymi przez ktorych bede obgadywana. Znowu kolejne lata zarywania po nocach a gdzie czas na prace, dziecko. Pomysl jaka byłaby reakcja najbliższych gdybys powiedziala, że zaczynasz studia lekarskie... pewnie za każdym razem byłoby zdziwienie i pytanie....'' w tym wieku?"

Nie słyszałam jeszcze o kandydacie który dostał się ze starą maturą na medycyne. Testy układane przez Komisję sa tak trudne aby utrudnić dostęp dla starszych kandydatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałam jeszcze o kandydacie który dostał się ze starą maturą na medycyne. Testy układane przez Komisję sa tak trudne aby utrudnić dostęp dla starszych kandydatów.

ojeju, jakie bzdury. Egzaminy wstępne dla staromaturzystów są układane przez CKE razem z maturą poprawkową oraz właściwą i chyba tylko ślepy los decyduje o tym, który arkusz jest jaki. Przy okazji widziałam kilka takich arkuszy i je rozwiązywałam i wcale nie różnią się poziomem od nowej matury, więc nie wiem skąd te informacje o trudności. A tak BTW: we Wrocławiu jest (lub był) na roku niżej człowiek z peselem zaczynającym się od 72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie słyszałam jeszcze o kandydacie który dostał się ze starą maturą na medycyne. Testy układane przez Komisję sa tak trudne aby utrudnić dostęp dla starszych kandydatów.

ojeju, jakie bzdury. Egzaminy wstępne dla staromaturzystów są układane przez CKE razem z maturą poprawkową oraz właściwą i chyba tylko ślepy los decyduje o tym, który arkusz jest jaki. Przy okazji widziałam kilka takich arkuszy i je rozwiązywałam i wcale nie różnią się poziomem od nowej matury, więc nie wiem skąd te informacje o trudności. A tak BTW: we Wrocławiu jest (lub był) na roku niżej człowiek z peselem zaczynającym się od 72.

 

Zgadzam się w kwestii iż to totalne bzdury

Sam mam kolegów staro maturzystów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie słyszałam jeszcze o kandydacie który dostał się ze starą maturą na medycyne. Testy układane przez Komisję sa tak trudne aby utrudnić dostęp dla starszych kandydatów.

ojeju, jakie bzdury. Egzaminy wstępne dla staromaturzystów są układane przez CKE razem z maturą poprawkową oraz właściwą i chyba tylko ślepy los decyduje o tym, który arkusz jest jaki. Przy okazji widziałam kilka takich arkuszy i je rozwiązywałam i wcale nie różnią się poziomem od nowej matury, więc nie wiem skąd te informacje o trudności. A tak BTW: we Wrocławiu jest (lub był) na roku niżej człowiek z peselem zaczynającym się od 72.

 

Zgadzam się w kwestii iż to totalne bzdury

Sam mam kolegów staro maturzystów 

 

Ok, tylko że taki staromaturzysta trafi się jeden na 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u nas na 300 osób jest więcej jak 2 , ale siłą rzeczy musi ich być niewielu ponieważ kiedy zaczynałem studia były to osoby 6 lat starsze od "nominalnego " rocznika wiec w tej chwili musiałyby mieć 9 lat opóźnienia 

Ale stwierdzenie o kosmicznie trudnych testach oraz że, takich osób nie ma są po prostu nie prawdą

Ludzie podejmują różne decyzję i zmieniają zdanie nawet kończąc już powszechnie uznawane za "dobre" kierunki - mam na roku kolegę magistra farmacji którego zresztą serdecznie pozdrawiam bo wiem że ma tu konto 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.