Skocz do zawartości

Dwa kierunki ?


hollywoodmaster96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich czytających mój temat, który dla wielu będzie się wydawał dość głupi i niepotrzebny. Jednak dla mnie jest to istotne. Chciałabym usłyszeć kilka opinii na temat studiowania dwóch kierunków jednocześnie, czy to jest realne? Od niepamiętnych czasów chciałam studiować medycynę, lecz od dłuższego czasu myślę nad aktorstwem. Wiem, że są to sprzeczne kierunki, ale nie potrafię się zdecydować. Czy jest szansa na pogodzenie tego, wiem, że nie byłoby to łatwe, ale czy jest to możliwe ? Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym trybie było to jak najbardziej możliwe, chociaż faktycznie trudne. Mam kilku znajomych studiujących medycynę i "coś", ale ten drugi kierunek był bardziej hobbystyczny i nie przykładali do niego zbyt dużej wagi.

Problemy w dniu dzisiejszym widzę dwa.

Primo, to nowa, pięcioletnia medycyna, w której jest tak dużo do nauki, że wątpię aby normalny człowiek byłby w stanie uczyć się czegoś jeszcze. Ale ja idę sześcioletnio, więc niech może ktoś inny się wypowie.

Secundo, to czesne za drugi kierunek, który jest od niedawna (mam rację?) płatny. Dlatego ja może i zdecydowałbym się studiować coś jeszcze, gdybym nie musiał za niego płacić i miałbym spokój sumienia gdyby się okazało że nie daję rady i odpuszczam. A tak szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, bo chyba nie zrozumiałam. Czy coś się zmieniło w medycynie na wydziale lekarskim ? Kierunek ten trwa teraz tylko 5 lat ?

Na szczęście pieniądze nie są dla mnie barierą. Chodzi mi tylko o to czy pogodzenie dwóch kierunków (medycyny i aktorstwa) jest realne w praktyce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Studia na kierunku Lekarskim trwają 6 lat (12 semestrów). Absolwenci kierunku Lekarskiego otrzymują dyplom i tytuł zawodowy lekarza. Po ukończeniu studiów odbywa się Lekarski Egzamin Końcowy."

Tekst skopiowany ze strony internetowej Uniwersytety Medycznego w Białymstoku. Kiedy niby miało się to zmienić ?  :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w tym bezsensownego? Kuba Sienkiewicz jest jednocześnie lekarzem i piosenkarzem. W grupie miałem koleżankę, która śpiewała w profesjonalnym chórze a równolegle ze stażem będzie chodzić do szkoły muzycznej....

 

holywoodmaster - rób co ci w duszy gra i nie przejmuj się opinią innych! Tylko od ciebie zależy jak sobie z tym poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, rozumiem. To teraz faktycznie będzie trudniej? Chciałabym studiować na Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi z racji tego, iż znajduje się tam Szkoła Filmowa. A Warszawa nie kręci mnie za bardzo :) Gdyby się udało to, na którym roku medycyny rozpocząć aktorstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.