Skocz do zawartości
eMCe71

[UMWro] Gdzie warto zjeść?

Recommended Posts

Na ten moment nasz UM nie posiada wlasnej restauracji, kantyny czy baru mlecznego ;) za to w poblizu starych klinik mozna znalezc kilka ciekawych miejsc. Zachecam do dodania wlasnych typów, ja od siebie dodam:

- Vanilla i druga knajpka w gmachu glownym Uniwerystetu Przyrodniczego przy ul. Norwida. Smacznie i calkiem tanio

- Cynamon na przeciwko powyzszego budynku - smacznie choc chyba ciut drozej

- Sklepik kolo kwiaciarni na rogu Chałubińskiego i Curie-Skłodowskiej. Maja calkiem dobre bułki slodkie ;)

- "Jedzonko, domowe obiadki" - dobra w dobrej cenie kolo Kredki i ołówka

Pozdrawiam!

Też polecam Jedzonko :)

Ja chodzę też czasem do gmachu UP przy Placu Grunwaldzkim (ten wielki, przeszklony budynek), na I piętrze jest stołówka; jakość może nie powalająca, ale ceny w miarę spoko, dużo miejsca, miło i czysto.

Pod "nasze" restauracje i sklepiki w sumie można podciągnąć te, które znajdują się w szpitalach.

Restauracje:

- w szpitalu USK przy ul. Borowskiej

- w szpitalu przy ul. Koszarowej

Sklepiki m.in. w:

- w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej

- w szpitalu przy ul. Bujwida

Na klinikach jest jeszcze orient express na skłodowskiej, osobiście się tam stołuję i polecam.

• Like 1

W Cynamonie jest bardzo drogo, ale jedzenie jest przepyszne - czasem warto się skusić ;)

ja lubię jeszcze czasem pójść do Falafela (parę lokali przed orient expressem, idąc z klinik) - gyros przepyszny, tortille i pity również, jest też wersja wegetariańska ;) Tanio i bardzo smacznie.

Orient Express!!! 1,5 porcji pierogów z surówką wymiata:) aha do pierogów można poprosić cebulkę i Pani przynosi polane tłuszczykiem z cebulką... mniam:)

No, orient nawet ostatnio remontowali, nie wiem czy już skończyli. Z tego co zajrzałem przez okno trochę zmienili feng shui i będzie więcej miejsca dla klientów, bo faktycznie w godzinach szczytu żarło się na stojąco.

Z menu polecam jeszcze filet z kurczaka z ryżem lub ziemniakami i suróweczką ; )

Poszukując ostatnio ciekawych miejsc na szamę, mogę polecić nowo odkryte przeze mnie miejsca:

1. Wspomniana przez Mateusza knajpka w gmachu głównym tego szklanego paskudztwa Uniwersytetu Przyrodniczego na Placu Grunwaldzkim. Ładnie, miło, przyjemnie. Jedzenie smaczne, estetyczne a najważniejsze to sycące i w miarę tanie.

2. Jadłodajnia na Reja, niedaleko skrzyżowania ze Skłodowskiej - tanio i smacznie ale ja się niestety ichnimi standardowymi porcjami nie najadam. Estetycznie i przyjemnie, trochę ciasno a i stoliki i krzesła strasznie wysokie ; )

Ma ktoś może coś do polecania do przetrącenia jakiegoś obiadu w okolicach szpitala na Borowskiej?

Cynamon - to mój typ. Zawsze miła obsługa, czysto i smacznie. Warto wydać odrobinę więcej! Polecam Aleks ronomed

Polecam zajrzeć do ROAD . Mają przepyszne jedzonko za małe pieniądze. Ich makaron to cudo 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.