Skocz do zawartości
Newman

Praca dla lekarza po stażu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy i gdzie lekarz może pracować bezpośrednio po stażu?

Czyli pierwsza prawdziwa praca dla lekarza...

W nawiązaniu do dyskusji na naszym profilu na FB warto rozwinąć temat i umożliwić innym wypowiedź.

Z ważniejszych treści i wypowiedzi:

Praca w POZ:

Mam wielu znajomych, którzy są po stażu nie maja specjalizacji albo zaczynają np. laryngologie czy kardio, a pracują w poradniach lek. Rodzinnego sa normalnie zatrudnieni, a płacone maja za kazda przepracowana godz (A.W.)

Ponad wszelka watpliwosc z punktu widzenia prawa moga pracowac jako lekarze ogolni, mi chodzi o zagadnienie administracyjne, a mianowicie o to, czy taka przychodnia moze brac od NFZu pieniadze za POZ, w momencie gdy pracuje taki lekarz. Jest to wiec bardziej problem przychodni, bo jesli chodzi o sam akt leczenia i wystawiania recept to jak najbardziej ok. Pytanie co w razie kontroli NFZ??

I nie chodzi mi o tworzenie list aktywnych pacjentow, bo to wiadomo, moze jedynie robic uprawniony lekarz (po specjalizacji, internista, pediatra lub taki, ktory pracowal 10 lat przed 2007 (M.K.)

pieniądze od NFZ sa takie same POZ nie dostanie większej sumy bo ilość pacjentow jest taka sama, wiec wynagrodzenie wchodzi w koszty "wlasciciela" POZ (A.W.)

Tak ale jesli zapisujeaz pacjenta, musisz mu zagwarantowac przychodnie otwarta 10 h, podczas ktorych : 5 h przyjmuje lekarz tworzacy liste, a 5 h moze przyjmowac inny uprawniony lekarz. I wlasnie mi chodzi co kryje sie pod slowem "uprawniony", bo wg tego co przeczytalem na stronach nfz, lekarz ogolny uprawniony nie jest czyli jak pracuje taki lekarz to przychodnia nie oferuje odpowiednich swiadczen, czyli nie powinna brac stawki kapitacyjnej za zapisanego pacjenta. Ale licze ze ktos tutaj wie na jakiej zasadzie to sie omija (moze Ci nasi znajomi, ktorzy pracuja w POZ po studiach przyjmuja zawsze rownolegle z uprawnionymi lekarzami i wtedy nfz to akceptuje? Albo oficjalnie to sa zastepstwa???) (M.K.)

Jeśli mogę włączyć się do rozmowy, to ja pracuję w POZ. Lekarz, po ukończonym stażu może pracować w przychodni POZ, ale NIE w ramach godzin, podczas których nie przyjmuje osoba prowadząca listę, tzn. tenże młody lekarz nie może przebywać (pracować) w przychodni, w danej chwili, sam. (M.M.)

Wystarczy żeby lekarz ze specka był dostępny dla lekarza bez specki - np jako dyżur pod telefonem, lub w innej filii przychodni, lub cos jakoś takoś. (A.P.)

Pozostaje jeszcze kwestia takich spraw, a jak:

Praca w Pogotowiu Ratunkowym

Praca na SOR

Praca w Nocnej Pomocy Lekarskiej

Gdzie osoba z tytułem po prostu "lekarz" może legalnie zarabiać?

Gdzie Ty dorabiałeś przez "chude" miesiące (listopad/grudzień) po stażu?

Czy warto może jednak na ten czas zarejestrować się w Urzędzie Pracy?

A może układanie kafelków ;-) ?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja jako prace zaraz po stazu, czekajac na dostanie sie na specjalizacje polecam wyjazd za granice, gdzie pracy dla osob zaraz po stazu jest pelno. W UK, jest pelno agencji, ktore proponuja taka prace albo praca jako Trust SHO(6msc kontrakt). Zarobki bardzo dobre, ciakawe doswiadczeni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja, co prawda przed stażem - zamiatam liście :) przedwczoraj prowadziłem szkolenie z pierwszej pomocy i za godzinę zarobiłem stawkę której nie powstydzil by sie profesor. Jeśli chodzi o SOR i ZRM to mogą na nim pracować jedynie lekarze systemu w myśl przepisów ustawy o PRM. Jeśli nie ma sie do tego kwalifikacji to kręci sie bat na własna pupcie. NPL jak najbardziej miejsce dla młodego lekarza jednak stawki bywają śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, chciałabym odświeżyć temat. Czy ktoś mógłby napisać, jak u niego było z pracą w okresie po stażu a przed dostaniem rezydentury?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi