Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłam rozpocząć wątek dotyczący Torakochirurgii , bo zauwazyłam ,że bardzo rzadko się o niej mówi i rzadko lekarze po LEKu ją wybierają. Może ktoś z was miał jakąś blizszą stycznosc z tą specką i może cos o niej powiedzieć , na przykład o zabiegach wykonywanych na tych oddziałach.. :) Są róznorodne i ciekawe ,czy często sie powtarzają i nudzą?

 

 

                     Z góry dzieki za opinie , pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa specjalizacja. Interesujące spektrum zabiegowe. Jak nietrudno się domyślić najwięcej będziemy mieć do czynienia z guzami płuc, ale oprócz tego także zabiegi korekcyjne wrodzonych wad klatki piersiowej, wola zamostkowe, urazówka (od urazów komunikacyjnych przez postrzały aż po "zakładałem dren trokarem i przebiłem pacjenta na wylot....co teraz?"). Do tego ciekawa strona "małoinwazyjna" zarówno w diagnostyce jak i w leczeniu (torakoskopia, mediastinoskopia). Strasznie mi się torakochirugia podobała ;)

Ale fakt- z miejscami jest bardzo kiepsko. W sumie trudno powiedzieć dlaczego tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie całkiem fajna zabiegówka. Z tego co pamiętam z zajęć to faktycznie głównie guzy płuca i urazy. Największym minusem jest chyba bardzo ograniczona ilość miejsc, gdzie można pracować, dyżurować etc. Jak ci się miejsce, ekipa na oddziale nie podoba to tak na dobrą sprawę nie masz się gdzie przenieść, bo następny oddział w Warszawie albo Gdańsku, a "seryjnych" zabiegów do robienia w prywatnej klinice raczej w TCH nie ma;) Wiem, że sporo torakochirurgów jednak ma lub dorabia chirurgię ogólną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berbelek mam nadzieję, że to ironia (trudno wyczuć). Jeśli nie to idąc tym tokiem rozumowania i biorąc pod uwagę liczbę miejsc na poszczególne specki, nie potrzeba w naszym kraju więcej niż góra 50 specjalistów z danej dziedziny. No może oprócz lekarzy rodzinnych, internistów i pediatrów. Miejsca dla innych specjalności to niepotrzebna rozrzutność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.