Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

z tego co słyszę w szpitalu USK przy ul. Borowskiej we Wrocławiu zamontowano kamery... wszędzie. Jako jedną z przyczyn podaje się chęć regulacji pracy personelu tj. np. sprawdzanie czy lekarz caly czas pracuje, czy nie ma za dużo wolnego, czy jego etat nie jest za wysoki itd.

Co o tym sądzicie? I czy przypadkiem nie gryzie się to z "tajemnicą lekarską"?

pozdrawiam i jestem Waszego zdania :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc to trochę trudno mi w to uwierzyc :o

Jakkolwiek uważam, że każdy powinien rzetelnie pracować i jego czas pracy faktycznie powinien być wypełniony przede wszystkim pracą (i nauką jeśli jest ku temu możliwość) tak świadomość, że ktoś mnie cały czas obserwuje.... hmmm, chyba wolałbym zmienić miejsce pracy tak coś czuje :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a skąd to info? jutro się przyjrzę na zajęciach, ale wątpię, że to coś zmieni w tym szpitalu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem na pewno, że zamontowali jakieś na SOR i chyba gdzieś na blokach operacyjnych (?), ale czy gdzieś indziej to nie wiem. Borowska to w ogóle jakiś nienormalny szpital jest. Bieda, że rękawiczek studentowi pożałują, a z drugiej strony stać ich na montowanie kamer :P Wiecie, że ostatnio zażyczyli sobie, żeby uczelnia płaciła im za wakacyjne praktyki studenckie (info z dobrego źródła)? Chyba zapomniało im się, że są kliniką :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to prawda,że jest monitoring i nie dotyczy tylko soru i sal operacyjnych,jakbym nie słyszała tego od pracujących tam lekarzy to też ciężko byłoby mi w to uwierzyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mi dzisiaj lekarz powiedział, że kamery są też na salach operacyjnych i personel się zastanawia, czy ktoś kręci coś a'la House'a na żywo :P Mówił, też że gadał z informatykami którzy powiedzieli, że tych kamer jest tyle, że serwery i systemy operacyjne szpitala nie dają rady i dlatego duża część z nich w ogóle nie działa xD Także kasa poszła, a w toaletach nie ma nawet wylewek w kranach i klamek w kabinach, że o mydle nie wspomnę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te kamery to jakaś masakra. A co z prawem do intymności pacjenta podczas badania? Gdzie tajemnica lekarska itp?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie czytam i ręce opadają, przecież wiadomo, że lekarz nie może sobie pozwolić na fuszerke, a jak ma trochę luzu to ma prawo odpocząć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi