Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomnę, że jednak jest polski, nierozwlekły i bardzo inteligentnie napisany podręcznik: "Farmakologia" Korbuta, PZWL 2012. Zachęcam choćby do przejrzenia w księgarni.

 

Korbut, z tego co widziałam, to streszczenie Kostowskiego, z delikatnie zredukowaną ilością opowieści dziwnej treści;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczyłaś się i nie dostrzegłaś żadnej różnicy jakościowej między nim a Kostowskim?

Kiepsko, bardzo kiepsko.

 

P.S. Chcesz Biblii - to czytaj Goodmana i Gilmana. Ale czy o tym dyskutujemy?

 

A czy Tobie ktoś płaci za robienie reklamy i zachwalanie Korbuta? Bo 15/21 Twoich postów są peanami na cześć tego przeciętnego PZWLowskiego wydawnictwa. I chyba nie tylko ja mam takie wrażenie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu uczę się z Korbuta i stwierdzenia typu "streszczenie Kostowskiego" mocno mnie denerwują - bo są po prostu głupie.

 

Powinniśmy choć trochę docenić, gdy piszący starają się wyjść poza "standardy polskie": jeden wielki "kallus" bez ładu i składu, żadnej odwagi do skrótu, podsumowania. A taki trud widać u Korbuta.

 

Dlatego nazywanie go "skrótem Kostowskiego" (symbolu wszystkiego, co najgorsze) uwłacza po prostu inteligencji czytającego i właśnie jest objawem braku docenienia przez autorów przynajmniej próby wyjścia z "błędnego koła" polskich podręczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kot, nieprawda :P G&G is the worst :D

 

żwirek, a Ty jak rozumiem najpierw przeczytałeś Kostowskiego, a potem Korbuta i stwierdziłeś, że to zupełnie różne książki? Zresztą Kostowski "symbolem wszystkiego co najgorsze" - ja wiem, mnie tam się nawet nie najgorzej go czytało :P fakt, że może wiedza z niego nie jest najnowsza, ale ciekawe, z której książki jest (nie, nie mów, sama zgadnę - z Korbuta :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.