Skocz do zawartości

Potrzebuję porady z zakresu zakładania szwów


chilli

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

potrzebuję porady jak w tytule. Nie jestem studentką medycyny, ale potrzebuję posiąść wiedzę z zakresu zakładania szwów. W związku z tym mam kilka pytań:

1. czy jestem w stanie to przyswoić po zapoznaniu się z odpowiednią literaturą?

2. jeśli literatura, to czy są jakieś łopatologiczne podręczniki, opisy, szkice etc. dostępne dla laika niezwiązanego z medycyną?

3. jeśli tak, to gdzie najlepiej szukać?

4. jeśli nie, to czy takiej pomocy można szukać u studentów, którzy już to robili?

 

Za wszelkie pomocne odpowiedzi, będę bardzo wdzięczna :)

Pozdrawiam,

chilli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest w stanie sobie przyswoić i opanować technikę zakładania szwów. Polecam poszukać na początku w google, sam gdzieś kiedyś znalazłem studencką prezentację dotyczącą takiego tematu. Jest też książka "podstawowy kurs chirurgii skóry", osobiście przejżałem ją jedynie i to wybitnie pobieżnie, ale kilka osób z mojego otoczenia zaopatrzyła się w nią, więc widocznie nie jest taka najgorsza. Jednakże trzeba pamiętać że teoria to pikuś, żeby się nauczyć szyć należy je ćwiczyć - vide nieśmiertelne świnskie nóżki.

Pomocy u studentów szukać możesz zawsze, natomiast ich chęć pomocy Tobie może zależeć od Twojego wyglądu ; >

/Sorry za ten beton na końcu ; )

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahahahha, rys...no dałeś czadu z tą końcówką :mrgreen: no ale, dobry pojazd nie jest zły  :cool:

Dzięki za odzew, sprawdzę sobie tą pozycję.

 

edit.

pogrzebałam w necie, znalazłam i przejrzałam. Jest łopatą i jest logicznie, także jeszcze raz wielkie dzięki.

Idę zakładać osiedlowy gabinet chirurgii plastycznej  :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, na tyle godzin spędzonych w internetach, na to nie wpadłam...Ale zasugerowałam się tym, że nie zawsze wszystko jest od ręki ;) "Szwanie" potrzebuję do pracy magisterskiej. Uwidziła mi się rzeźba organiczna w kształcie człowieka z naciągnięta i pozszywaną z fragmentów, imitacją układu krwionośnego ;) Coś a la Frankenstein. Pewnie w praktyce nie będzie się dużo różnić od fastrygi, ale co sobie do dokumentacji i analizy dołączę, to moje :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale oglądając na youtubie np. pobieranie krwi z tętnicy a nie robiąc tego na żywej osobie nie można powiedzieć że sę to umie. To trzeba robić i tyle, choć zakładanie szwów akurat wielką filozofią nie jest. Jak nie masz możliwości ćwiczenia tego na pacjentach, to popatrz na youtube, książki, kup narzedzia, świńską nóżkę (tylko sparz skórę_ i sobie ćwicz. Tylko na co to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie skora swinska idealnie pasuje do skory barkow, nog etc za to jesli chodzi o skore twarzy to polecam kurczaki.

Kaamil ale ja nie mowilem ze z YouTube sie nauczysz ale ogladajac takie filmiki mozesz podpatrzec jak poprawie trzymac sprzet, jak robic supelki etc a pozniej oczywiscie trzeba cwczyc, cwiczyc, cwiczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.