Jump to content

Recommended Posts

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Klaudia.zzz
      Już 24 marca we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja IT w Służbie Zdrowia.
      Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. Wprowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej to jedno z wyzwań z którym szpitalne działy IT muszą się uporać. Pośrednio dzięki nam może stać się to dużo prostsze. Podczas konferencji wiodące firmy IT zaprezentują swoje rozwiązania, które pomogą usprawnić pracę placówki, zarządzanie personelem, obniżyć koszty czy wdrożyć EDM. Oprócz tego wykłady merytoryczne przeprowadzą eksperci, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją sektora ochrony zdrowia.
      Szczegóły i formularz bezpłatnej rejestracji: https://gigacon.org/event/sluzba_wro_20/

• By Endorfina
      Dzień dobry,
      chciałabym zapytać o kilka spraw związanych ze studiami i pracą w zawodzie lekarza. Na wstępie dodam,  że obecnie jestem na studiach magisterskich na uniwersytecie medycznym. Początkowo nie myślałam o medycynie, jednak z upływem czasu zaczynam żałować, że nie przygotowałam się lepiej do matury z przedmiotów dodatkowych. Uzyskałam ok. 60% z chemii i biologii. Na obecnych studiach radzę sobie bardzo dobrze, jest to moje zainteresowanie, mam dobre wyniki w nauce, stypendium rektorskie. Ogólnie lubię się uczyć, poszerzać horyzonty. Czuję pewien niedosyt i nie do końca widzę się w wyuczonym zawodzie, mimo, że to lubię. Myślę o przystąpieniu do matury za rok. W swoim otoczeniu nie mam studentów medycyny ani lekarzy, dlatego postanowiłam zadać kilka pytań na forum.
      1. Czy ktoś z Państwa poprawiał maturę "po latach" i dostał się na lekarski dopiero po zakończeniu innego kierunku? Czy żałujecie takiego wyboru?
      2. Czy jest się w stanie dorabiać na studiach? Czy koszty studiowania są wysokie? Studia mogłabym podjąć w miejscu zamieszkania.
      3. Czy studia lekarskie można pogodzić z założeniem rodziny?
      4. Czy po skończeniu specjalizacji z medycyny rodzinnej można liczyć na zarobki rzędu 4-5 tysięcy na rękę na etacie? Czy konieczne jest dyżurowanie? Czy lekarz rodzinny może przyjmować prywatnie we własnym gabinecie, czy jest to raczej skierowane dla innych specjalizacji? Nie chodzi o to, że chcę zbijać fortunę, ale jednak ta kwestia jest dla mnie ważna.
      5. Czy w trakcie specjalizacji/stażu można w jakiś sposób dorabiać?
      6. Czy zdobywanie punktów edukacyjnych jest wymogiem? Są jakieś konsekwencje? Czy można je uzyskać w jakiś "prosty" sposób, czy pozostaje multum konferencji do zaliczenia? Opłaca się to z własnej kieszeni?
      7. Czy w trakcie studiów i pracy jako lekarz rodzinny jest czas dla rodziny, na pasję itp? Czy jednak trzeba wyrabiać po "dwa etaty" w miesiącu, żeby uzyskać pensję o której wspomniałam?
      Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi. Uzyskanie odpowiedzi pomogłoby mi w podjęciu decyzji.

• By Joshua
      Witam, 
      jakie polecacie programy do nauki anatomii? Chodzi mi o program 3d, na tyle szczegółowy na ile się da. Nie musi być po polsku, ale było by super gdyby był chociaż z łacińskami nazwami, lecz to też nie jest konieczne. Najważniejsze aby był 3d i aby był bardzo szczególowy.
      Dziękuję z góry za pomoc ^^
    • By brygida
      Sprzedam lub oddam książki :
      Anatomia czynnościowa obwodowego układu nerwowego B. Gołąb 1996 (książka) za koszty przesyłki
      Anatomia czynnościowa ośrodkowego układu oddechowego B.Gołąb 1990 (książka)  za koszty przesyłki
      Chirurgia Repetytorium W. Noszczyk (ksero) 15 zł +koszty przesyłki
      Zarys anatomii układu oddechowego B.Gołąb (książka)  koszty przesyłki
      Kończyna górna, kończyna dolna pod red. A Skawiny (ksero)  koszty przesyłki
      Położnictwo i ginekologia pod red. Bręborowicz 2007 tom 1 i 2 (ksero, zbindowane) 20 zł za każdy tom + koszty przesyłki
      Antagoniści receptora angiotensyny II w terapii nadciśnienia tętniczego i chorób współistniejących miejsce losartanu z uwzględnieniem skojarzenia z amlodypiną A. Prejbisz, A Januszewicz, MP 2014 (książka) 20 zł + koszt przesyłki
      Zaburzenia zmysłu węchu P. Rapiejko (książka) 10 zł + koszt przesyłki
      Interna Szczeklika 2016/17 (mały szczeklik) 50zł + koszty przesyłki
      ABC antykoagulacji red F. Szymański 2018 (książka) 15 zł + koszt przesyłki
      Szczepienia w pytaniach i odpowiedziach J.Wysocki, H.Czajka wydanie VI 2018 (książka) 40 zł + koszty przesyłki
      kontakt datka11@wp.pl

• By metek19a
      witam! 
      jestem uczniem liceum 2 klasy (wiadomo biol-chem)
      chciałbym się od was dowiedzieć jak wyglądały u was przygotowania do matury?
      jako młodszy kolega wiem co chcę robić w życiu,gdzie się uczyć,co zdawać ale potrzebuje pomocy względem ''technik'' nauki biologi i chemii.
      wydaje mi się że to co robię nie jest wystarczające,robię czasem matury z tematów które miałem lecz często się zdarza że źle formułuje zdania (biologia) ale ogólnie nie jest  źle.
      jak to było u was? siadaliście do książek mniej więcej o której porze/godzinowo? robiliście notatki? zaznaczaliście sobie ważne rzeczy?
      chciałbym żeby zainteresowani postem opowiedzieli coś o sobie,chciałbym się uczyć od innych jak i na swoich błędach ale niestety czasu jest mało a marzenia wielkie  
      z góry dziękuję!!!
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.