Jump to content

Co do nauki szycia chirurgicznego?

Xavier
 Share

Recommended Posts

• 5 months later...
Cześć! A ja słyszałam, że można uczyć się szyć zwykłą igłą, ale trzymaną przez kombinerki :D Myślicie, że takie wprawki na coś się przydadzą? :)

wg mnie nie, ponieważ:

1. Igła do szycia chirurgicznego jest zgięta w łuk, a zwykła jest prosta, co jest diametralną różnicą

2. Imadło ma "blokadę" w dolnej części dzięki czemu igła nie wylatuje z uchwytu, poza tym trzeba nabrać wprawy w obsłudze tego, by móc płynnie otwierać i zamykać imadło. Kombinerki oczywiście tego nie mają.

3. Inny jest chwyt w kombinerkach i inny w imadle, które ma (w typie Hegar) uszka jak w nożyczkach, przez co palce inaczej się układają (kciuk i palec serdeczny w uszkach)

4. Imadło zazwyczaj jest dłuższe od kombinerek i ma inny czubek (inna powierzchnia, przekrój) co też zmienia sposób obsługi :P

jak dla mnie kombinerki i zwykła igła mają się nijak do imadła i igły chirurgicznej, więc lepiej zainwestować kilkanaście złotych w sprzęt przeznaczony do szycia niż się bawić w jakies kombinerki :)

• Like 1

heh do tej pory nie znam tych nazw imadeł, a szwów na zywych (wcale nie nurach ;-) założylem przez ost 5 lat spokojnie kilkaset. Zdecydowanie lepszy SOR chir. i chętny chirurg niż choćby całe zaplecze książek, własnych narzędzi i świńskich czy innych narządów nijak majacych się do żywego człowieka i jego tkanek.

• Like 1

• 1 month later...