Skocz do zawartości

Urządzenia mobilne w użytku studenta i lekarza.


rys

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

może to trochę mniej poważne, jeszcze studenckie, ale zadam jednak to pytanie - korzystacie z jakiejś aplikacji w stylu "plan zajęć"/"organizer" itd? Pytam, bo do tej pory jakoś tam przeszłam przez studia, ale na 6 roku mamy sporo obowiązkowych wykładów i innych pierdół, które wprowadzają pewien chaos (od biedy pewno i przez ten rok jakoś się przeczołgam, ale może komu innemu się przyda). Otóż - wszelkie aplikacje, a przeinstalowałam ich w celu wypróbowania chyba ze 20 - nie nadają się na plan w stylu "zajęcia zblokowane przez 1,5 tygodnia, następnie jakieś inne przez 4 dni, oprócz tego 2 zajęcia z medycyny ratunkowej w 3ci i 4ty czwartek listopada, obowiązkowe wykłady, gdzie jedne odbywają się we wtorki w co drugi tydzień, a inne co tydzień w środy, ale tylko w grudniu". Nie wiem jak wygląda rozkład zajęć na innych uczelniach, ale UMed w Łodzi daje w skrócie tego typu kociokwik :D do tej pory szło to bez większego problemu ogarnąć, ale ilość wykładów, na które muszę w tym roku swoje 4 litery przytargać jest przytłaczająco duża, no i oczywiście każdy z nich ma inny system odbywania. Wszelkie aplikacje albo mają funkcję zwykłego planu jak w szkole typu matma w każdy poniedziałek na 1ej godzinie, ewentualnie tydzień A i tydzień B. Wpisywanie każdego ćwiczenia i wykładu z osobna trwałoby chyba więcej niż ma to sens, zresztą w takiej sytuacji nie wiem, czy nie wolałabym kupić zwykłego kalendarza papierowego. A z drugiej strony nie chcę 3 lub więcej aplikacji, które w sumie dadzą mi to co chcę.

Korzystacie z czegoś ciekawego, czy raczej wszystko macie w pamięci? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takiej sytuacji ja bym polegał na papierowym małym kalendarzyku - jak miałem dużo różnych zajęć nie tylko na studiach to mi się on najbardziej sprawdzal. W telefonie o dziwo czasem zdarzało się, że nie dostawałem powiadomienia lub był problem jak padała bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie korzystam , ot przepisuje plan z wirtualnej uczelni do excel'a ewentualnie codziennie sprawdzam wu(i musze przebrnać przez plan całego wydziału do harmonogram osobisty zaczyna działać w 3/4 semestru <facepalm>)

 

Część moich znajomych stosuje standardowy kalendarz google wprowadzając zajęcia po datach a jeśli  odbywają się przez ciągłość to jako zakresy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zeszłego roku używam kalendarza Google, można w nim wprowadzać powtarzające się zajęcia, np. wykłady powtarzające się w określony dzień tygodnia w zadanym zakresie dat. Wymaga to nieco wprawy i czasu, ale warto. Można mieć kilka kalendarzy do różnych rodzajów zajęć, np. Bloki, Egzaminy itd. o różnym kolorze. Dodatkową zaletą jest możliwość wprowadzenia wszystkiego na pececie i potem synchronizacji z telefonem i vice versa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.