Jump to content

Recommended Posts

Może dla wielu wydać się to pytanie głupie, no ale cóż... kto pyta nie błądzi.

Czy są jakieś szczególne wymagania odnośnie stroju i butów ochronnych na oddziałach. Chodzi mi o obostrzenia typu np. odkryte pięty/palce. Nie dysponuje zbyt dużymi funduszami, więc wolę wiedzieć co jest najbezpieczniejszą opcją, by potem nie przepłacić.

Może dla wielu wydać się to pytanie głupie, no ale cóż... kto pyta nie błądzi.

Czy są jakieś szczególne wymagania odnośnie stroju i butów ochronnych na oddziałach. Chodzi mi o obostrzenia typu np. odkryte pięty/palce. Nie dysponuje zbyt dużymi funduszami, więc wolę wiedzieć co jest najbezpieczniejszą opcją, by potem nie przepłacić.

Naprawdę nikt nic nie wie? Informacja z innych miast też będzie przydatna.

Nie ma wymogów co do obuwia, przynajmniej u mnie. Można mieć takie jakie się chce, niektórzy chodzą w trampkach i też nikt się nie czepia.

Oczywiście zależy pewnie od asystenta, na przedmioty typu chirurgia, gdzie wchodzi się na blok, lepiej mieć obuwie medyczne. Moim zdaniem każde będą dobre, więc bierz co Ci pasuje i się nie przejmuj.

U nas nawet widzialam studentke w zielonym, pielegniarskim i nikt nic nie mowil :) Buty jakiekolwiek, byle czyste i w miare nie glany. U nas na chirurgii jak ktos mial buty, ktore moglyby nie spodobac sie szefowi bloku, mogl ubrac blokowe zielonki.

Dowolny fartuch na większości zajęć. Na nefrologii (podobno) wymagali również zmienionych spodni na "lekarskie". Obuwie dowolne, ja pomykam w drewniaczkach - lub, jak kto woli, stukupukach : )

Na blok operacyjny kazali się przebierać w oddzielne buty i fartuch, dostępne na blokach.

Ale pamiętaj, że oddział to nie wybieg mody. Fartuch spełnia funkcję "munduru" i ubrania ochronnego.