Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A tak z innej beczki spytam - jakie polecacie materiały do nauki medycznego angielskiego? ;) na studiach byłam w grupie z lektoratem z francuskiego; ostatnio zauważyłam, że mimo, iż zasadniczo nie mam problemu z komunikowaniem się ze światem po angielsku, to jednak mój język specjalistyczny z zakresu medycyny dość mocno kuleje mimo obejrzenia wszystkich sezonów House'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro komunikujesz się po angielsku dobrze, to znaczy że głównie musisz poznać słówka medyczne. 

Ostatnio kupiłam sobie "Słownik terminologii medycznej polsko-angielski, angielsko-polski; podręczne kompendium dla personelu medycznego" wyd. Level Trading. Kieszonkowy słownik, ale jest w nim dużo przydatnych medycznych słówek oraz zwroty używane w specyficznych sytuacjach, np. pytania dotyczące wywiadu okołoporodowego itd. Przyznam, że ta pozycja przypadła mi do gustu. Ja ją kupiłam w Empiku, więc jeśli Ci się poszczęści i słownik będzie na półce, możesz pójść i sobie obejrzeć.

Tym czytanie podręczników w języku angielskim też sporo daje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słownik + artykuły anglojęzyczne w necie. Świetnie na język robią wykłady po angielsku, a w Polsce też spokojnie na takie trafisz, tylko to zazwyczaj wydatek no i są z konkretnej dziedziny. Na początku jest ciężko, ale uczysz się nieporównywalnie szybciej niż z książek, przynajmniej ja mam takie odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy, jeden uczy się lepiej ze słuchu, drugiemu przychodzi to łatwiej jak ma to wszystko przed oczyma. Nie da się wszystkich wrzucić do jednej beczki :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I ile trzeba zapłacić za dobrą książkę do medycznego angielskiego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a może po prostu może ktoś polecić jakąś szkołę, która zajmuje się takimi angielskim specjalistycznym o ile jest coś takiego w ogóle. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja powiem ze swojej strony, mnie podratowały fiszki bardzo, jako tako potrafiłem mówić, ale brakowało mi słownictwa, fiszki są genialne!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi