Skocz do zawartości
compelling

Chrapanie - jak się pozbyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Operowanie przegrody nosowej bez zbadania innych przyczyn chrapania jest moim zdaniem bez sensu trzeba pierw zbadać zapisać się do specjalistów oni zaczną odpowiednią kuracje dla was czy waszych bliskich. Trzeba pierw mniejszych kroczków i przechodzić do większych, jeżeli będą konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Co sądzicie o tej metodzie? Polega ona na przesunięciu nasady języka do przodu w kierunku żuchwy co ułatwia przepływ powietrza i powoduje lepsze dotlenienie organizmu. Pacjent, u którego przed kilkoma dniami ją zastosowano, czuje się dobrze i odczuwa wyraźną poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ogóle to nie działa. Ponoć po relaksacji spa udaje się zredukować chrapanie u mnie lecz nie jest to kompletne wyeliminowanie nadal…

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam użyć kropli na chrapanie, które usztywniają podniebienie czy mięśnie, które się rozluźniają w gardle podczas snu i wydobywa się dziwny dzwięk podczas naszego spania. Może warto zainwestować coś taniego za, nim będziemy ładować kasę w rzeczy, które mogą okazać się zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój mąż też chrapie i to strasznie, czasami cięzko mi z nim wytrzymać w jednym łóżku . To tak: po pierwsze zmiana pozycji, z na wznak na spanie na boku - moj wtedy nie chrapie. Po drugie są takie plastry co się je na nos przykleja, nie wiem czy działają ale są.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chrapnie jest kwestią zmęczenia to samo po jakieś godzince ustąpi. Natomiast jeśli jest to choroba to już tylko specjalista pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja myślę, że jeśli ktoś nie chce pójść do specjalisty zbadać faktyczne źródło problemu to chyba mu tak bardzo nie zależy na rozwiązaniu. Takie krople być może pomogą w pewnym stopniu, ale trzeba dociec faktycznej przyczyny. Na pewno nie powinno się pić przed spaniem alkoholu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy jak też spisz :) Jeżeli na plecach to również może być przyczyną chrapania ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chrapanie może być spowodowane wieloma czynnikami: zmęczeniem, złym ułożeniem, przegrodami nosowymi itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi