Skocz do zawartości

Co dla kobiet, co dla facetów - podział specjalizacji.


Medman

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 months later...

pediatria to też typowo "kobieca" specjalizacja z tego co zauważyłem (choć mężczyzn też spotkałem ale b. niewielu). To nie tyle szufladkowanie, co pewne cechy płci mogą tu odgrywać znaczną rolę. Dla mnie choroby skóry są najgorsze ze wszystkich i wolę sikającą na wszystkie strony krew niż jakieś łuszczyce czy grzybice. Z kolei moja koleżanka na widok dużej ilości krwi ma miękkie nogi, ale na zaropiałe i zagrzybiałe rany nie patrzy z jakimś wielkim obrzydzeniem. Oprócz tego np chirurg musi być decyzyjny, z czym kobiety często mają problem (patrz kupno spodni lub czegokolwiek innego :D). Choć z drugiej strony idealny chirurg ma: umysł Apollina, serce lwa, bystre oko i KOBIECĄ rękę ;) Jeśli ktoś bardzo, chce i jest dobry, to płeć nie będzie przeszkodą w zdobyciu wymarzonej specjalizacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, jestem facetem, pani na porodówce i wszyscy dookoła musieli się mylić. Dzieci wiedzą, że należy mnie unikać, nigdy nie bałam się krwi.

Tak na serio znajomi chirurdzy mówią o ciężkiej fizycznej pracy- muszę sprawdzić jak to wygląda, ale to może być powód. Jeśli chodzi o dermatologów to miałam smutną konieczność poznać ich sporo i proporcje były mniej więcej fifty-fifty, natomiast w życiu nie byłam u faceta okulisty czy laryngologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłam u faceta laryngologa. niezbyt miłe przeżycie... chyba że ktoś lubi, jak się mu próbuje wyrwać język z gardła. ale wierzę, że nie jest to cecha wszystkich mężczyzn-laryngologów :D

generalnie uważam taką dyskusję za trochę bezsensowną, gdyż płeć niewiele ma do rzeczy, a w każdym razie dużo mniej niż umiejętności i podejście do człowieka. znam kobiety - chirurgów i panią która jest ortopedą, świetnie sobie radzą. znam też pana - pediatrę ze wspaniałym podejściem do dzieci, którego niejedna matka Polka mogłaby się od niego nauczyć. dlatego moim zdaniem takie podziały są bez sensu, jeśli ktoś jest w czymś dobry to nie ma żadnego znaczenia, czy jest kobietą w "męskiej" specjalizacji czy odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Ale czy właśnie fizyczny charakter pracy chirurga nie jest jakąś trudnością dla kobiet? Znam chirurgów płci pięknej, ale wszystkie to postawne, wysportowane "baby".

Nie wspominam o anegdotkach typu "jak operacja trwa 20 godzin, to do conajwyżej do umywalki można się odlać, więc gdzie tu kobiety ze skalpelem...!" (sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sikanie do umywalki ze skalpelem w ręku to zły pomysł :D

A pomyślcie instrumentariuszki to kobitki, tak wiem, nie wykonują ciężkiego gmerania w

ludzkich kiszkach ale jednak stoją i są na każde zawołanie. (Słynne przekładanie penisa :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.