Skocz do zawartości

Rejestracja pacjentów online a praktyka prywatna


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Niedawno gościłam u siebie znajomą z zagranicy. Rozmowa zeszła na porównywanie opieki medycznej w Anglii i w Polsce. Otóż moja koleżanka zdziwiła się, że w Polsce nadal przoduje rejestracja na "zeszycik". Od tamtej rozmowy zaczęłam się zastanawiać, dlaczego właściwie w naszym kraju do prywatnych gabinetów, których z roku na rok jest coraz więcej, nadal trzeba się dodzwaniać, a nie można, jak w krajach zachodnich, robić tego przez internet.

 

Sama robię zakupy przez internet, zamawiam w ten sposób bliety do kina i jedzenie do pracy. Umawiam się na fitness i do kosmetyczki. Ale do lekarza nadal nie mogę. Dlaczego?

 

Myślę, że dla lekarzy możliwość takiej rejestracji także jest korzystniejsza. Koszty są o niebo mniejsze niż przy prowadzeniu recepcji, panuje porządek, więcej pacjentów korzysta z usług (sama po sobie wiem, że częściej bym się badała, gdyby proces rejestracji był szybszy).

 

Teraz pytanie do lekarzy- skąd ten opór w środowisku medycznym? Dlaczego lekarze nie chcą wychodzić naprzeciw wymaganiom pacjentów? Rozumiałabym taką postawę tylko wtedy, gdyby to się nie opłacało. Ale jeśli profity mają obie strony, to w czym problem? 

 

 

Liczę, że nawiąże się dyskusja i podzielicie się Państwo swoimi obawami i spostrzeżeniami.

Myślę, że lepiej wspólnie pracować nad poprawą stanu służby zdrowia. 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie po prostu nie są do tego jeszcze przekonani. Do tego dochodzi fakt że Pani jest w stanie to zrobić przez internet, ale tak na prawdę jest Pani "małą grupą docelową". Przeciętny pacjent w wielu specjalnościach to Pan/Pani w wieku 70+, którzy mają kłopot z obsługiwaniem telefonu komórkowego, nie mówiąc już o rejestracji przez internet.

Ale myślę że w ciągu najbliższych kilkunastu lat i u nas to wejdzie w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 month later...

Czasem rejestruja przez internet, czasem nie. W wielu placowkach rejestracja jest komputerowa, nie zeszycik, dokumentacja w kompie i tak dalej, ale kto wytlumaczy starszym ludziom (ktorzy czesto nie maja komputera, a internet to dla nich abstrakcja), ze maja nie dzwonic tylko wyslac zgloszenie internetowo. Jak ktos chce internetem, to takie gabinety sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ludzie po prostu nie są do tego jeszcze przekonani. Do tego dochodzi fakt że Pani jest w stanie to zrobić przez internet, ale tak na prawdę jest Pani "małą grupą docelową". Przeciętny pacjent w wielu specjalnościach to Pan/Pani w wieku 70+, którzy mają kłopot z obsługiwaniem telefonu komórkowego, nie mówiąc już o rejestracji przez internet.

Ale myślę że w ciągu najbliższych kilkunastu lat i u nas to wejdzie w życie.

Dokładnie tak, musimy jeszcze poczekać nim ta nowoczesnosc i technika stanie sie w naszym kraju dla wszystkich oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.