Skocz do zawartości

Przeniesienie na inną uczelnię.


Yousse

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś orientuję się jak wygląda przeniesienie się z jednej uczelni medycznej na drugą? Jeżeli ktoś kończy 1 rok studiów, np. w Poznaniu to może przenieść się od 2. roku do Krakowa? Brana jest pod uwagę tylko średnia ocen czy trzeba poprawiać matury? Jaka jest szansa, że to wypali?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od uczelni, na którą chcesz się przenieść. Najlepiej byłoby zadzwonić do jej dziekanatu. W moim przypadku (ale nie przenosiłam się do Krakowa) teoretycznie wymagali odpowiedniej średniej (chyba 4) i matury zdanej z wymaganych w rekrutacji przedmiotów, ale wiem, że w praktyce nie miało to żadnego znaczenia. Gdzie indziej może być inaczej. Najważniejsze jest rozliczenie się z uczelnią macierzystą (obiegowka, dokument poswiadczajacy przebieg studiow) i zaniesienie papierów w terminie na uczelnię, na którą chcesz się przenieść (w moim przypadku np. 15 sierpnia, warto zabrać się za to wcześniej). Trzeba miec zaliczony rok: terminy wrześniowe nie wchodzą w grę. Inną opcją jest wzięcie udziału w rekrutacji: wtedy bardzo prawdopodobne, że nie każą Ci iść na pierwszy rok,tylko (o ile różnice programowe nie są jakieś ogromne) od razu na ten, na który miałabyś iść. Szansa, że to wypali jest w zasadzie bardzo duża, bo na ile wiem, to jest studenta prawo, żeby się przenieść, jeśli spełnia określone kryteria, i uczelnia musi uzasadnić ew. odmowę (np. brakiem miejsc), a zawsze po pierwszej odmowie można się odwołać do rektora i wtedy też zgody się zdarzają. Generalnie trzeba mieć trochę samozaparcia, bo to walka z dwoma dziekanatami, ale jak ich przetrzymasz nerwami, to powinno być ok ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, u nas trzeba było mieć tylko zdaną. Z takiej biologii czy chemii siłą rzeczy przenoszący się nie będzie miał 35%, bo dostał się przecież na inną uczelnię, więc nie bawią się w żadne liczenie procentów raczej ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.