Skocz do zawartości
DAnio

Staż w ASK Borowska - Wasze opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam starszych kolegów i koleżanki,

nie ukrywam, że ze względu na różne mniej lub bardziej pozytywne wspomnienia z uczelnią wrocławską jednak chciałbym staż zrobić na Borowskiej. Jakie macie wspomnienia lub co obecnie przeżywacie?;) I ogólnie - polecacie czy nie?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

W tym roku podczas praktyk wakacyjnych udało mi się zasięgnąć opinii paru starszych kolegów stażystów. Niestety żadna z osób nie poleca Borowskiej.Możliwości nauczenia się czegoś nowego podczas stażu raczej są ograniczone do wypełniania wszelkiego rodzaju druków.Jak już się z tym uporasz,to może zobaczysz pacjenta.Wszystko jednak jest względne i zależy od ludzi ,których się spotka.Dobre opinie słyszałam o Kolejowym Szpitalu choć przez większość osób jest pomijany ze względu na panujące tam warunki.Bardzo chwalono zespól lekarzy pracujących na internie,bo chcą się dzielić swoim doświadczeniem i wiedzą. Podobno jest dużo przypadków jak z "dr House " ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słyszalem niestety podobnie. Troche to dziwne, że jest to szpital akademicki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aSia

Ja słyszałam opinię, że jeżeli komuś zależy na tym żeby mieć baaardzo dużo wolnego czasu, to Borowska jest idealna. Dlatego też sama tam się nie wybrałam. Ale to tylko opinia, a ludzie wiadomo są różni i różne opinie mają. Być może, jeśli komuś bardzo zależy na tym, żeby coś robić, to i na Borowskiej mu to umożliwią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak wygląda sprawa z robieniem stażu we Wrocławiu dla osob z tego miasta? Potrzebne sa jakieś dodatkowe dokumenty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wojciech z tego czy z innego masz na myśli? Chyba jakiś dowód zameldowania. Wie ktoś coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chyba jakiś dowód zameldowania.

Wystarczy dowód osobisty - tam jest podany adres zameldowania.

Szpitale akademickie nie sa raczej dobrym miejscem na staż,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szpitale akademickie nie sa raczej dobrym miejscem na staż,

Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dlaczego?

Czasami cięzko się dopchać biorąc pod uwagę, że na niektórych klinikach doktorów jak mrówków, a pacjentów tyle co wody na pustyni ;)

Lepiej iść do mniejszego szpitala powiatowego gdzie masz przekrój najczęściej wystepujących przypadków, często brakuje rąk do pracy więc stażysta robi to co pełnoetatowy lekarz, a nie sekretarka z pieczątką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Matt - a powiedz mi jak długo trzeba być zameldowanym we Wrocławiu? Bo słyszałem, że tak naprawdę można się zameldowac dzień przed złożeniem papierów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi