Skocz do zawartości

zmiana kierunku na lekarski


wasp777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jestem studentką 1-wszego roku na SGH, jednak po tych niecałych dwóch miesiącach studiowania już mam wątpliwości odnośnie wybranego kierunku. Na SGH chciałam pójść już od pierwszej klasy LO, jednak zawsze z tył głowy miałam ambicje aby zostać lekarzem ( ten zawód nie jest mi obcy, większa część mojej rodziny to właśnie lekarze, dlatego znam plusy i minusy tego wyboru) Jednak w klasie maturalnej ostatecznie zdecydowałam się o porzuceniu marzeń związanych z byciem lekarzem, Mieszkam we Wrocławiu więc na studia mam dość daleko, dodatkowo wszyscy moi znajomi zostali w mieście na studia, mało kto wyjechał na studia poza Wrocław. Jestem w Warszawie sama, oczywiście mam całkiem fajnych znajomych na studiach, ale specyfika studiowania u mnie na uczelni jest taka, że nie mamy grup, więc na każdych wykładach i ćwiczeniach spotykam nowe osoby. Co ma swoje plusy, ale także minusy, bo każdy po zajęciach ucieka do swoich spraw. Przedmioty które obecnie mam w większości interesują mnie na poziomie zerowym. Jedynie niektóre zagadnienia wydają się interesujące. Na SGH poszłam ze względu na atrakcyjne perspektywy w pracy i zarobki, jednak nie wiem czy widzę się pracującą w korporacji. 

Stąd moje pytanie. Co zrobilibyście na moim miejscu? Zostali na SGHu i skończyli studia, czy ostro pracowali przez cały rok/dwa żeby dostać się na medycynę? Jakie macie opinie na temat WUMu i UMED we Wrocławiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj napisać maturę na medkę, a jeśli się uda - weźmiesz dziekankę na SGH, by ewentualnie móc tam wrócić, jak Ci medka nie podpasuje? Jeśli wdrożysz się w tryb nauki, to matura nie powinna być wielkim wyzwaniem (chyba że na SGH będziecie mieli masakrę majową) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj napisać maturę na medkę, a jeśli się uda - weźmiesz dziekankę na SGH, by ewentualnie móc tam wrócić, jak Ci medka nie podpasuje? Jeśli wdrożysz się w tryb nauki, to matura nie powinna być wielkim wyzwaniem (chyba że na SGH będziecie mieli masakrę majową) ;)

Dziękuję za odpowiedź :) chyba twój pomysł będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem, bo z drugiej strony zawsze będę mogła wrócic na SGH. Teraz pozostała mi ostra nauka do matury ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.