Skocz do zawartości

Krople do oczu


kasiamango

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mały problem, ponieważ co jakiś czas doświadczam zapalenia spojówek. Myślę, że to z powodu zbyt długiego siedzenia przed komputerem  :( Zauważyłam, że oczy są suche i czerwone. Co z tym zrobić? Może zakup kropli do oczu pomoże? [bez linków do sklepów proszę, zostawiam, bo w sumie ciekawy temat] Jak myślicie?

Edytowane przez white
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, ale krople do oczu przydałyby się. Podobnie dobrze byłoby ograniczyć komputer - siedzenie zbyt blisko ekranów i czytanie w słabym oświetleniu. 

Najlepiej skorzystać z porody okulisty. 

Ja miałam podobny problem (tyle, że bez zapaleń) po częstej wizycie na basenie, kupiłam krople nawilżające (czy jakoś tak) i pomogły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

jak oczy bolą, pieką i są czerwone to używam Starazolin (cena ok. 9 zł).

skuteczność bardzo dobra. szybko radzą sobie z zaczerwienieniem i dodatkowo mile

nawilżają gałę oczną ;)

jak tyko susza bez zaczerwienienia, to Systane (drogie ok. 35 zł). nic

specjalnego, oczyszczają i nawilżają (niestety na dość krótko), ale jakiś tam

efekt jest. kupuje je głównie dlatego, że po otwarciu można ich używać przez 6

miesięcy a nie jak innych przez bodajże 2-3. no i drrrrogie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z reguły wolę się nawadniać pijąc wodę niż kroplami do oczu. Sam piję wodę filtrowaną prosto z kranu. Długie siedzenie przed komputerem może stać się męczące dla oczu lecz jak będziecie manewrować jasnością i ostrością to można dużo zyskać w takim przypadku. Druga sprawa to czy to faktycznie zespół suchego oka czy już wada wrodzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krople do oczu są niestety zazwyczaj drogie, ale można znaleźć coś w przystępnej cenie. Sam, ze względów zdrowotnych, leję ich do oczu hektolitrami. Używam takich z 0,2% kwasem hialuronowym i sobie chwalę.

 

Silne doustne nawadnianie przy suchym oku? Nie za bardzo chce mi się w to uwierzyć, to raczej problem z wydzielaniem łez a nie zmniejszoną podażą wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja przyznam szczerze, że zakrapiałam wtedy kiedy czułam dyskomfort a czuję go często: dużo jeżdzę samochodem, dużo siedzę przy komp. krople, które stosowałam były bez konserwantów i nie było przeciwwskazań.Te krople Viscoblast są bardzo tłuste przez co teoretycznie mają sie dłużej utrzymywać na powierzchni oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To co mogę Ci doradzić to nie kupuj nic na własną rękę. Ja nosze soczewki kontaktowe i kiedyś zrobiłam błąd kupując na własną rękę krople. Moje oczy były jeszcze w gorszym stanie niż przed kroplami. Poszłam do okulisty i zakazał mi używać tych kropli. także proponuje Ci udać się odraz do specjalisty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.