Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Czy wiecie może jak wygląda kwestia jednoczesnego robienia specjalizacji w trybie rezydentury i studiowanie na studiach doktoranckich? Czytałem trochę o tym i natknąłem się na informację, że w takim wypadku nie otrzymuje się wynagrodzenia jako rezydent, a jedynie stypendium za studia doktoranckie (około 1000zł), i jedyną opcją na zarobienie na własne utrzymanie są dyżury. Czy to prawda? Czy ktoś wie coś na ten temat? 
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może kiedyś tak było :) We Wrocławiu i chyba w całej Polsce śmiało możesz robić jedno i drugie na raz i otrzymywać pensję rezydencką. Jeśli chodzi o studia doktoranckie to zależy czy masz po prostu stypendium :)

Polecam robienie jednego i drugiego w jednej Katedrze.

pozdrawiam!

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy ze studiami doktoranckimi jest tak, że dostaje się na nie tylko śmietanka uczelni, czy raczej większość, która kandyduje zostaje przyjęta? Trzeba spełnić jakieś niebotyczne wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że każda uczelnia ma inne zasady rekrutacji na studia doktoranckie. Kiedyś, pamiętam, porównywałem sobie Lublin z Wrocławiem pod tym względem... Do sprawdzenia, najlepiej na stronach uczelnianych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć!
Czy wiecie może jak wygląda kwestia jednoczesnego robienia specjalizacji w trybie rezydentury i studiowanie na studiach doktoranckich? Czytałem trochę o tym i natknąłem się na informację, że w takim wypadku nie otrzymuje się wynagrodzenia jako rezydent, a jedynie stypendium za studia doktoranckie (około 1000zł), i jedyną opcją na zarobienie na własne utrzymanie są dyżury. Czy to prawda? Czy ktoś wie coś na ten temat? 
Pozdrawiam

Czy mógłbyś zdradzić gdzie można znaleźć więcej informacji na ten temat ? Jedyne do czego udało mi się dotrzeć jak dotąd, to opinie na różnych forach( często sprzeczne). Szukałam informacji na stronach internetowych MZ, Urzędów wojewódzkich i poświęconych organizacji studiów doktoranckich.

Czy istnieje przejrzysta podstawa prawna opisująca możliwości połączenia rezydentury ze studiami doktoranckimi?

Z góry dziękuję :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słyszałam od rezydenta-doktoranta, że płacą i stypendium i pensję rezydenta, bo jakiś czas temu zmieniło się prawo. Kiedyś rzeczywiście nie płacili. Ale podstaw prawnych nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi