Skocz do zawartości
footballgirl

Medycyna vs. stomatologia

Rekomendowane odpowiedzi

Lek. czy lek-den. ??

Jestem ciekawa waszych zdan. Wszystkie za i przeciw.

Co sie dzisiaj bardziej oplaca? Gdzie latwiej znalezc prace?

Pytam z ciekawosci i oczywiscoe wiem ze pieniadze to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stomatologii. ;)

Własny gabinet możesz założyć praktycznie po studiach, specjalizacja nie jest obowiązkowa (chodzi mi o to, że nie jest potrzebna jak po lek).

Ludzie coraz bardziej chcą mieć ''hollywoodzki'' uśmiech i idą w ruch implanty, licówki, aparaty etc. ;)

A koszt ich nie jest mały. ;)

Mały błąd w tytule wątku - stomatologia to też medycyna. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zanim otworzysz swój własny gabinet to jednak musisz trochę popracować i się czegoś nauczyć, a z tym to wcale tak różowo nie jest, szczególnie w dużych miastach. Poza tym by robić coś innego niż przeglądy, usuwanie kamienia i plombowanie musisz mieć jednak speckę, a dostanie się na jakąś dobrą bez znajomości graniczy z cudem :P Otwarcie gabinetu to koszt kilkuset tysięcy złotych więc to też nie jest tak, że kończysz staż, zarabiasz miliony a praca czeka wszędzie. Także co kto lubi ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za odpowiedzi i sorry za tytulowy blad :P

A to prawda ze na stomatologi duzo...fizyki jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Własny gabinet możesz założyć praktycznie po studiach, specjalizacja nie jest obowiązkowa

Tyle że założenie własnego gabinetu to bardzo wysokie koszta, prywatna praktyka lekarska niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Własny gabinet możesz założyć praktycznie po studiach, specjalizacja nie jest obowiązkowa

Tyle że założenie własnego gabinetu to bardzo wysokie koszta, prywatna praktyka lekarska niekoniecznie.

Wiem. :) Ale można założyć z kimś itd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stomatologia chyba jednak jest łatwiejsza, chociaż prawdę mówiąc nie chciałabym chyba do końca życia przerabiać komuś w zębach. Pomijam fakt że panicznie boję się dentystów bo trafiałam jednak w większości na partaczy niż na porządnych dentystów niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podkreślić by należało, że absolwent wydziału lekarsko stomatologicznego otrzymuje tytuł LEKARZA stomatologa. Czyli LEKARZA wyspecjalizowanego w schorzeniach jamy ustnej (bo dentysta, w przeciwieństwie do stomatologa, leczy tylko zęby :)). Wiąże się to przede wszystkim z tym, że w toku studiów student realizuje praktycznie te same przedmioty co student wydziału lekarskiego, poszerzone o przedmioty "specjalizacyjne", tj. stomatologiczne. I to wszystko realizuje w ciągu pięciu lat.

Baaaardzo często spotykam się z opiniami, że na stomie jest ciężej niż na WueLu. Więcej nauki, bardziej skompresowane czasowo przedmioty. Plusem tego jest to, że po uzyskaniu absolutorium i zdaniu państwowego egzaminu, jest się specjalistą, który nie musi się dalej "kształcić" a może otworzyć prywatną praktykę (jeśli kogoś stać).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co to jest wydzial lekarsko-stomatologiczny? Oo Przeciez cos takiego nie istnieje, przynajmniej w Polsce, od kiedy ue ujednolicilo studia i kazalo nazwac lek dent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się, teraz otrzymuje się tytuł lekarza dentysty - z tego co wiem pociągnęło to za sobą zmniejszenie liczby godzin przedmiotów "lekarskich"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi