Skocz do zawartości

Buty do biegania


jacekx

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie buty do biegania są najlepsze? Dopiero zaczynam swoją przygodę z tym sportem i nie chcę na wstępie zniszczyć sobie stawów. Wiem, że bardzo ważna jest amortyzacja w podeszwie takich butów. Każde sportowe obuwie będzie się nadawało do biegania, czy może kupić jakieś specjalne buty dobiegania np. camel active? Wiem, że niektóre marki mają tylko takie chwyty marketingowe, że sprzedają te same buty, tylko, że pod hasłem "do biegania" i podwyższają ich cenę. W czym biegać, żeby po kilku miesiącach nie skarżyć się na ból kolan i stawów skokowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, moja propozycja jest następująca. Skorzystaj ze sklepu Decathlon. Jest tam wiele typów obuwia do biegania. Ja tam kupuję i się ubieram i nie narzekam. Nie wiem czy jesteś zainteresowany butami oryginalnymi. Jeśli tak możesz też udać się do Sportinga. Tam również ktoś Ci doradzi, które najlepiej wybrać do biegania. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem biegam, ale bardziej rekraacyjnie i dość nieregularnie z braku czasu. Ja od zawsze do uprawiania sportu kupuję jednak buty znanych światowych sporotwych marek.Większość z produkowanych przez nie butów nadaje się do biegania i do tego jest to bardzo trwałe obuwie. O marce camel nie słyszałam,ale z ciekawości sprawdzę sobie jakie buty wogóle oferują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wuefie biegałem w trampolach :P

Ale zapewne to bieganie ograniczało się do biegania wokół boiska, gdzie nawierzchnia była równa. Ja raczej biegam po terenach leśny i nieutwardzonych drogach i ścieżkach, bo po prostu tak lubię. Poza tym nie porównujmy 20-minutowego truchtu do biegania aspirującego do miana wyczynowego :) dlatego pytam o te buty i ogólnie o kondycję stawów przy uprawianiu tego sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post był żartem ; )

 

Osobiście uważam, że faktycznie warto zainwestować w dobre buty do biegania, nawet rekreacyjnego. Po prostu szkoda stawów. Ciekawe jak będą wyglądały moje stawy po kilometrach marszobiegów w desantach ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś na wuefie biegałem w trampolach był to moje jedyne buty w jakich mogłem biegać nie myślałemwtedy o new balanceczy innych super wypasionych butach. Jakoś nie przeszkadzały mi buty za 15 złotycha nawet mniej. Człowiek się terazprzyzwyczaił do wygody i tylkoby w oryginalnych chciał biegaćale cóż nasze zdrowie jest najważniejsze. Kiedyś człowiek taksię nie przejmował swoimi stawami. Cóż młodość głupiość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Buty są ważne. Przez złe buty można nabawić się kontuzji lub gorzej. Najważniejsze by do biegania dobierać obuwie o pół numeru większe niż normalnie kupujemy. Na poczatek najlepiej wybrać się do sklepu specjalistycznego i tam poleca odpowiednie buty. Jak już będzie wiadomo jaki rodzaj jest odpowiedni dla nas, to dopiero szukamy w innych sklepach. Tak wyjdzie najtaniej i najpewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.