Skocz do zawartości

Pod wzgl. ilości informacji Duży Traczyk cz Konturek V-tomowy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy jeśli posiadam już dużego Traczyka, to jest sens kupować też V-tomowego Konturka ? Bo ten drugi jest łącznie sporo obszerniejszy od Traczyka (1730 stron kontra 960). Jest w tych 5 tomach dużo więcej informacji niż w Traczyku ?

I nie chodzi mi o informacje wystarczające do zaliczenia tylko wszelkie wiadomości z dziedziny fizjologii.

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieciotomowy Konturek to ksiazka stara jak swiat i pelna bledow. Konturek jednotomowy (z czasow, kiedy ja sie z niego uczylam, ale wyszly nowe) byl duzo lepszy, chociaz mniejszy objetosciowo. Jak chcesz poszerzac wiedze, to lepiej mniejszy, ale lepszy podrecznik i doczytywanie z opraciwan w internecie albo jakichs np. zagranicznych pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu nie ma dobrego, kompleksowego, polskiego podręcznika do fizjologii. Ja bym poleciła polskie wydanie Ganonga (lepszy od Tracza i Konturka razem wziętych) albo przeszukanie amazona pod kątem podręczników anglojęzycznych (naprawdę duży wybór i potem wyszukanie pdf'a w czeluściach internetu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to co się mówi o dużym Traczyku, że (pomimo mało przystępnej formy) jest "biblią fizjologii" bo jest w nim praktycznie wszystko, to prawda ?

W angielskie książki wolałbym się nie zagłębiać, więc chcę zdobyć jak największą bazę polskiej książkowej wiedzy żeby zrekompensować brak tych dzieł anglojęzycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeśli posiadam już dużego Traczyka, to jest sens kupować też V-tomowego Konturka ? Bo ten drugi jest łącznie sporo obszerniejszy od Traczyka (1730 stron kontra 960). Jest w tych 5 tomach dużo więcej informacji niż w Traczyku ?

 

Konturek ma format zbliżony do A5 a Traczyk to A4 więc nic dziwnego że tak się liczbą stron różnią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprzystępność nie stanowi dla mnie problemu, bo nie muszę się już uczyć fizjologii, a jak chcę coś w książce znaleźć to pojedyncze rzeczy.

 

I właśnie na tym polega problem polskich podręczników. Potrzebujesz znaleźć jedną konkretną informację, która będzie miałą przełożenie na klinikę i... robi się problem, bo ww. podręczniki to taka trochę sztuka dla sztuki. Objętościowo duże, a ilość przydatnych klinicznie informacji niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło mi, że Konturek ma 1,19 razy większą objętość i że Traczyk musiałby mieć 1144 strony (czyli 184 strony więcej) żeby dorównać pod wzgl. ilości treści Konturkowi V-tomowemu. Nie brałem oczywiście pod uwagę wielkości czcionki.

Wiecie jaką czcionkę ma ten Konturek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.