Skocz do zawartości
StudentIB

Jaka książka do chorób wewnętrznych ?

Recommended Posts

Ale często najobszerniejsze książki są też najlepsze. Np. Bochenek, Traczyk, czy wg wielu osób Ostrowski. Dla mnie to jest głowne kryterium. Nie zależy mi na przystępności, bo nie będę się z tej książki uczyć do jakichś testów. Do swoich celów potrzebuję po prostu jak największej ilości informacji. Zaś, tak jak wspomniał użytkownik Kawa, dla wielu osób na tym forum najlepsza jest pewnie książka z niezbędnym minimum ale przystępna.

Właśnie z tym problem - czy Bochenek jest najlepszy. Bo do czego? Żeby nauczyc sie anatomii pod kątem kliniki, na czym zalezy studentom medycyny? Czy pod kątem zostania anatomem? Czy pod kątem znajomości dziwnych ciekawostek anatomicznych i znajomości np. przebiegu nerwów u wiewiórki. Bo tu raczej Bochenek wygrywa.

Ale abstrahując od dziwnych szczegółów, Bochenek ma zdecydowanie najwięcej czysto anatomicznej treści ze wszystkich polskich podręczników anatomii. Pozostałe (np. Sokołowska) tylko go kopiują. Wikipedia bazuje na Bochenku (artykuły tam są w większości streszczeniem tej książki). Ja też kupiłem ostatnio komplet i jestem bardzo zadowolony.

To co ? Polecicie mi coś z tej histy ? Jest mi to naprawdę bardzo potrzebne.

Jeśli chcesz wielką księgę to na pewno Ostrowski, ale ja polecam połączenie Sawicki + Seminaria z cytofizjologii Zabla + możesz wyszukać sobie na chomikuj prezentacji z zajęć z różnych uczelni.

Ale gdybym chciał kupić tylko jedną książkę (za to cegłę), to lepszy Ostrowski niż Sawicki, tak ?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.