Skocz do zawartości

Wzór historii choroby


dsk

Rekomendowane odpowiedzi

W załączniku wzór historii choroby do uzupełnienia - wzór zawiera przykładowe pytania jakie można zadać zbierając wywiad, oraz pola w które zebrane informacje się wpisuje.

Jest to wzór który ma pomóc w zadaniu podstawowych pytań, niemniej nie zawiera pytań bardziej szczegółowych, oraz innych koniecznych w danej sytuacji które już należy zadać we własnym zakresie.

Pozdrawiam!

wzor_hist_choroby.pdf

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

hmm, mi się nie podoba - układ może być nawet, ale rozpoznanie wstępne stawia się raczej po badaniu podmiotowym i przedmiotowym, a nie przed. Nie wiem czemu znalazło się pytanie o kawę, a nie znalazły się pytania o dolegliwości o które MUSI być spytany chory przyjmowany do szpitala (typu objawy ogólne, objawy ze strony układu krążenia - wydolność fizyczna, dolegliwości stenokardialne, kołatania serca, obrzęki etc.) - wypadałoby to zawrzeć, a nie posobny pkt o kawie, której "zło" wpływu na nasze zdrowie dawno zostało obalone.

Poza tym cała nomenklatura określona przez prof. Orłowskiego, nie ma tu odzwierciedlenia (temperaturę to ma rzecz, a nie człowiek - cytując z ćwiczeń z 3 roku etc.). Co kto lubi, gdzie jest jaki zwyczaj, bo od tego głównie zalezy sposób pisania historii choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie podmiotowe i przedmiotowe zbiera się na podstawie Orłowskiego. Kropka.

Badanie podmiotowe i przedmiotowe przeprowadza się tak, żeby postawić rozpoznanie.

hmm, mi się nie podoba - układ może być nawet, ale rozpoznanie wstępne stawia się raczej po badaniu podmiotowym i przedmiotowym, a nie przed.

W większości polskich druków rozpoznanie wstępne jest zaraz po danych personalnych i stąd pewnie taki układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jumpingdoe - może nie mam zbyt wielkiego doświadczenia, ale jako student V roku, badanie podmiotowe i przedmiotowe z Orłowskiego już dawno musiałem upgrade'ować, bo jest wybitnie szczątkowe (szczególnie badanie podmiotowe).

Czy w takim razie możesz napisać czego brakuje w Orłowskim? Jestem tego bardzo bardzo ciekawa. Może przy okazji nauczę się czegoś od studenta V roku?

jumpingdoe - możesz wrzucić w takim razie wzór z Orłowskiego?

Polecam chomika.

Badanie podmiotowe i przedmiotowe przeprowadza się tak, żeby postawić rozpoznanie.

Ale przecież jedno drugiemu się nie wyklucza. I tak trzeba spytać o wszystko, a Orłowski ładnie wszystko porządkuje i niczego się nie pominie (choć Szymon Suwała twierdzi inaczej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.