Jump to content

Wzór historii choroby

Recommended Posts

W załączniku wzór historii choroby do uzupełnienia - wzór zawiera przykładowe pytania jakie można zadać zbierając wywiad, oraz pola w które zebrane informacje się wpisuje.

Jest to wzór który ma pomóc w zadaniu podstawowych pytań, niemniej nie zawiera pytań bardziej szczegółowych, oraz innych koniecznych w danej sytuacji które już należy zadać we własnym zakresie.

Pozdrawiam!

wzor_hist_choroby.pdf

• Like 2
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

jumpingdoe - może nie mam zbyt wielkiego doświadczenia, ale jako student V roku, badanie podmiotowe i przedmiotowe z Orłowskiego już dawno musiałem upgrade'ować, bo jest wybitnie szczątkowe (szczególnie badanie podmiotowe).

hmm, mi się nie podoba - układ może być nawet, ale rozpoznanie wstępne stawia się raczej po badaniu podmiotowym i przedmiotowym, a nie przed. Nie wiem czemu znalazło się pytanie o kawę, a nie znalazły się pytania o dolegliwości o które MUSI być spytany chory przyjmowany do szpitala (typu objawy ogólne, objawy ze strony układu krążenia - wydolność fizyczna, dolegliwości stenokardialne, kołatania serca, obrzęki etc.) - wypadałoby to zawrzeć, a nie posobny pkt o kawie, której "zło" wpływu na nasze zdrowie dawno zostało obalone.

Poza tym cała nomenklatura określona przez prof. Orłowskiego, nie ma tu odzwierciedlenia (temperaturę to ma rzecz, a nie człowiek - cytując z ćwiczeń z 3 roku etc.). Co kto lubi, gdzie jest jaki zwyczaj, bo od tego głównie zalezy sposób pisania historii choroby.

Badanie podmiotowe i przedmiotowe zbiera się na podstawie Orłowskiego. Kropka.

Badanie podmiotowe i przedmiotowe przeprowadza się tak, żeby postawić rozpoznanie.

hmm, mi się nie podoba - układ może być nawet, ale rozpoznanie wstępne stawia się raczej po badaniu podmiotowym i przedmiotowym, a nie przed.

W większości polskich druków rozpoznanie wstępne jest zaraz po danych personalnych i stąd pewnie taki układ.

• 2 weeks later...

jumpingdoe - może nie mam zbyt wielkiego doświadczenia, ale jako student V roku, badanie podmiotowe i przedmiotowe z Orłowskiego już dawno musiałem upgrade'ować, bo jest wybitnie szczątkowe (szczególnie badanie podmiotowe).

Czy w takim razie możesz napisać czego brakuje w Orłowskim? Jestem tego bardzo bardzo ciekawa. Może przy okazji nauczę się czegoś od studenta V roku?

jumpingdoe - możesz wrzucić w takim razie wzór z Orłowskiego?

Polecam chomika.

Badanie podmiotowe i przedmiotowe przeprowadza się tak, żeby postawić rozpoznanie.

Ale przecież jedno drugiemu się nie wyklucza. I tak trzeba spytać o wszystko, a Orłowski ładnie wszystko porządkuje i niczego się nie pominie (choć Szymon Suwała twierdzi inaczej).