Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema/ cześć!

Interesuje mnie Twoje zdanie na temat kupowania książek potrzebnych w trakcie studiów lekarskich. Konkretnie chodzi mi o podpowiedź/odpowiedź: książki do których przedmiotów warto kupić i mieć na własność (przede wszystkim na 1. roku)? A może uważasz, że warto wejść w długoterminowe posiadanie jakiejś konkretnej pozycji... Czekam na Twoją opinię! 

PS. Jeżeli uważasz, że przeznaczenie jakiejkolwiek sumy pieniędzy na książki, w przypadku studiów na kierunku lekarskim, mija się z celem- również podziel się tym spostrzeżeniem.  

Od razu mówię, że jestem Ci bardzo wdzięczny za opinię i pozdrawiam!

(W)alter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na większości przedmiotów mija się z celem, ale nie na wszystkich. Książki warto mieć do dużych przedmiotów, na pierwszym roku np. anaty, histo (nie wiem, na jaką uczelnię celujesz). Oczywiście w rozpisach są miliony książek. Najlepiej poradź się studentów drugiego roku, czego chce katedra. U nas np. najlepiej nie inwestować w Bochenki, bo jest mniejszy Moryś, którego wymagają. Plus atlas anatomiczny. Większość da się wypożyczyć, ale zapisy do biblioteki to prawo dżungli. Do mniejszych przedmiotów skrypty, kserówki itd.

Z całych studiów ja zostawiłam sobie Szczekliki i mi się przydają ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam hobby, niestety jedynie nieco tańsze od kolekcjonowania sportowych samochodów, mianowicie gromadzenie książek. Więc większość pozycji nabywam. O ile nie jest większym problemem zaopatrzenie się w antykwariacie w klasyki, takie jak Bochenek czy Traczyk, bo wiedza w nich zawarta niewiele się zmienia w ciągu lat, o tyle książki z przedmiotów klinicznych niestety, uszczuplają moje oszczędności.

Tak czy siak, z książek, które posiadam i do których często wracam to faktycznie jest to Bochenek, atlas Sinielnikowa, interna Szczeklika, czasem histologia Zabla, często patologia Robbinsa, z rzadka anatomopatologia Krusia czy Groniewskiego. Ale, tak jak wspomniała była Kawa, najważniejsze jest dowiedzieć się, jakiej pozycji wymaga dana katedra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idę własnie na 6 rok, posiadam jedynie małego Szczeklika 2013(w czerwcu tego roku zdawałem internę), oraz Brennera .

W toku całych studiów zakupiłem i sprzedałem ; Harpera i Robbinsa , wszelkie inne ksiażki wypożyczałem a jeśli nie było już dostępnych(ktoś inny wypożyczył) zalecanych to wypożyczałem inne dotyczące tego przedmiotu np Pediatria Kubicka,Kawalec znika jak świeże bułeczki wiec korzystam z Gornickiego .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi