Skocz do zawartości

Interna - tylko Szczeklika?


Rekomendowane odpowiedzi

Kokota bardzo dobrze się czyta(niektórzy mówią,że jak powieść;) Jak dla mnie Szczeklik jest najbardziej konkretny,ale wciąż zbyt obszerny jeżeli chodzi o naukę na studiach za to idealny na specjalizację.Dla odmiany można również sięgnąć do serii Davidsona,bo jest bogata w zdjęcia i schematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my lubimy pytać studentów o to czego w tym małym wydaniu nie ma ;)

Ekhm, taaaaak już się z tym spotkałam, że pan Prof. zapytał o tę różnicę w leczeniu cukrzycy, a właściwie o ten lek, jaki jest w 2010 a nie ma go jeszcze w 2009. Na egzaminie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szczeklik jest absolutnie fatalnym podręcznikiem dla studenta. To podręcznik typowo specjalizacyjny i wielkim absurdem jest zmuszania studentów do nauki z niego.

Davidson zdecydowanie polecam ...najbardziej sensowny podręcznik do CW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 3 months later...

A ja mam trochę nietypowe pytanie...

 

Jestem w posiadaniu "małego Szczeklika" z 2010 r. - chciałem "unowocześnić" swoje zasoby książkowe i zaopatrzyć się w najnowszego Szczeklika. Zastanawiam się jednak nad dwiema opcjami...

 

Czy uważacie, że lepiej jest wydać 220 zł za nowe wydanie dużego Szczeklika z 2012 r. w twardej oprawie, czy też może lepiej wydać 350 zł za nowe wydanie dużego Szczeklika z 2012 r. (chyba jednak w miękkiej oprawie), małego Szczeklika z tego samego roku i dostęp do empendium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość to pogadaj z jakimiś znajomymi lekarzami czy nie mają którejś prenumeraty z medycyny praktycznej. Jeśli mają to możesz ich poprosić by zamówili dla Ciebie Szczeklika i w ten sposób zapłacisz tylko 120zł ;) Ja tak zrobiłem na praktykach w przychodni i lekarz, którego dopiero poznałem, nie miał z tym żadnych problemów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam internetowe wydanie - empendium - mam tu poręczniki, listę leków, dostęp do czasopism oraz program gabinet z wyszukiwarką ICD 10. Plus małą wersję empendium na tableta.

 

w ramach prenumeraty i empendium mam komputerowy dostęp do 4 książek - Interny Szczeklika, Kardiologii, Hipertensjologii oraz Chirurgii! Ponadto w wydaniu cyfrowym mam atlas hematologii, atlas echo serca, atlas rtg i bodajże jeszcze atlas koronarografii. Możliwość oglądania filmików i dużej ilości rycin to duża przewaga ten wersji!

 

Mam tez automatyczne aktualizacje listy leków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.