Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj dopiero zarejestrowałem się, więc jeśli złe wybrałem subforum, to proszę przenieść do odpowiedniego. Otóż mam problem. Nie wiem od czego zacząć. Jestem w drugiej klasie liceum na profilu historia-wos. Wiem, wiem, te przedmioty mało mają wspólnego z medycyną. Ostatnio wiele się zastanawiam, czy decyzja jaką podjąłem 1.5 roku temu była dobra. Jak kończyłem gimnazjum miałem takie same oceny z historii, wosu jak z chemii i biologii. Nie wybrałem profilu związanego z tymi ostatnimi przedmiotami, ponieważ bałem się, że sobie nie poradzę. Mimo, że miałem takie same oceny z tych przedmiotów, ale wiedza była nieporównywalna. Nauczyciele od chemii i biologii zmieniali mi się co roku, każdy z nich miał różne wymagania i tym podobne. Wiele rzeczy nie rozumiałem, i dodatkowo testy próbne przed egzaminem gimnazjalnym niszczyły mi oceny jak i chęci do nauki. Dlatego wybrałem historię. Teraz myślę, że to mógł być błąd, że mogłem spróbować, w razie czego była możliwość przepisania się na inny profil. W pierwszej klasie liceum miałem chemię, biologię, radziłem sobie dość dobrze. Choć braki z gimnazjum dawały o sobie znać. Teraz zbliża się koniec pierwszego semestru i nie wiem co robić? Nie zapiszę się na profil biol-chem z takimi brakami, bo nie wiem, czy to nie byłby strzał w stopę i powtarzanie roku szkolnego. To są takie moje gdybania. Hmm. Czy istnieje możliwość zdawania na maturze historii, wosu, biologii, chemii na poziomie rozszerzonym? Czy istnieje możliwość nauczenia się samemu tych dwóch, trudnych przedmiotów w 1.5 roku od podstaw? Nie wiem co robić, bo choć lubię wos, historię, to jedynym ciekawym kierunkiem jest prawo, które daje zawody prawników, sędziów, prokuratorów, doradców, komorników czy też notariuszy, ale wiadomo, większość tych zawodów praktycznie jest zamknięta :/ Natomiast po biologii, chemii zawsze coś się znajdzie. Nie wiem co robić? Czy dałbym radę tak olbrzymi materiał oswoić? Wiem, że to zależy od konkretnej osoby, ale da się w 1.5 roku? Może miał ktoś podobny problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić te przedmioty w półtora roku dasz radę, musiałbyś przysiąść z podręcznikiem i arkuszami z poprzednich lat, żeby wiedzieć, jak i o co pytają (żeby się nie przeuczyć za bardzo, bo to duży błąd). Zdawać na maturze możesz co chcesz. Kwestia, co potem, bo na studiach biologicznych i podobnych jest fajnie, ale praca podobnie jak po humanistycznych - może być, a może jej nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.