Skocz do zawartości
duch

Jak postąpić w przypadku pacjenta bez szczepień?

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Czytelnicy,

chciałem zapytać jakie jest Wasze postępowanie kiedy do Waszych szpitali czy gabinetów zgłaszają się pacjenci (szczególnie dzieci), które nigdy nie były szczepione? Np. dlatego, że rodzice zrezygnowali ze szczepienia dziecka.

I moje drugie pytanie - czy są jakieś dokumenty opisujące, normujące zachowanie w takiej sytuacji? Czy takie przypadki należy komuś zgłaszać?

Pytam z perspektywy chirurga - sytuacja np. podczas dyżuru, gdy do drobnego zabiegu w ramach ambulatorium zgłasza się nieszczepione dziecko.

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najgorsze jest jak nie ma się szczepień na żółtaczke, wtedy warto dać rodzicom prawo wyboru, niech decydują co robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większość osób nie ma szczepienia na żółtaczkę i jakoś żyje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no bo szczepienie obowiązkowe dzieciaków nie zaczęło się wcale tak dawno, na początku lat 90, czyli to są osoby z przedziału 20-30 lat teraz. To jednak znacząco więcej jest ludzi 30-80, część jest zaszczepiona bo musiała być przed jakąś operacją, ale to nie wszyscy. Tendencja powinna się zmienić, chyba że ten nurt antyszczepionkowy naprawdę się tak rozkręci, że ludzie przestaną całkiem szczepić swoje dzieci...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego, co widzę w pracy, to jednak większość o szczepieniu nic nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem z 89 i zaszczepiłam się na wzw dopiero na 1. roku studiów, bo kiedy się urodziłam szczepienie noworodków jeszcze nie było obowiązkowe.

Także tego, jeśli nie jesteście pediatrami, to odpowiedzcie sobie na pytanie jaki % Waszych pacjentów ma <26 lat. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja urodziłam się w 1975 r. i miałam tylko kilka szczepień w życiu, nigdy żaden lekarz mnie o żadne szczepienia nie pytał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi