Skocz do zawartości

Latarka diagnostyczna - LED czy zwykła?


devitto

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku zaczynam neurologię, chciałbym więc kupić sobie latarkę diagnostyczną (swoją drogą, przymierzałem się do tego już znacznie wcześniej, przydałaby się bowiem kilka razy na zajęciach internistycznych).

Przyznam się, że planuję kupić latarkę w miarę tanią - w trakcie poszukiwań znalazłem latarki zarówno ze "zwykłą" zarówką, jak i LED-ową (ponoć specjalnie przystosowaną). Wiadomo, że LED świeci dłużej, pobierając mniej energii - z drugiej zaś strony słyszałem, że LED jednak nie do końca spełnia swojej funkcji, nawet specjalnie przystosowany...

Czy słyszeliście kiedyś o takich wątpliwościach? Co mi polecacie zrobić - kupić latarkę ze zwykłą żarówką, czy też może jednak LEDową? Może macie jakiś sprawdzony sprzęt? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem odnośnie światła LED że jest zdecydowanie mniej bezpieczne od światła ze "zwykłej" żarówki. Ciężko mi ocenić czy "dostosowana" dioda LED jest równie bezpieczna jak zwykła żarówka, ale osobiście bym sie obawiał świecić takim światłem po oczach. Sam nigdy nie miałem latarki na neuro i jak dobrze pamiętam, była tylko jedna na całą grupę i spokojnie wystarczała. Więc jeśli nie chcesz być neurologiem, to pierwsza lepsza będzie dobra, albo po co marnować na nią pieniądze? Jeśli jednak chcesz, to polecam kupić coś lepszego ;)

Teraz tak patrze i jest tego dużo na rybku : http://www.skapiec.pl/site/cat/834/filtr/_0_38411,38415_0_70642,70643,70645_0_0_0_0_0_0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam kilku znajomych na trzecim roku posiadających już latarki diagnostyczne, i z tego co słyszałem, diody LED często są za mocne i nie do końca spełniają swoją funkcję, bo to badanie nigdy nie miało na celu denerwowania pacjenta oślepianiem go ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.