Skocz do zawartości

Kryzys imigracyjny w Europie


footballgirl

Rekomendowane odpowiedzi

Serio dlaczego tyle ludzi uwaza ze uchodzcy to od razu oznacza terrorysci albo emigranci zarobkowi, zabiora nam prace i kase i wszystko?

To sa ludzie, ktorzy przemiezaja strasznie niebezpieczna droge, bo chca lepszego zycia! Z reszta sa tez dzieci, wiele ludzi ginie! Dlaczego tyle z nas stawia na nich naklejke "imigranci zarobkowi" i juz? To przede wszystkim LUDZIE w potrzebie. Nie moge tego zrozumiec dlaczego w Polsce tyle ludzi ma takie... rasistowskie poglady. :/ Ta sa ludzie, ktorzy szukaja pomocy, a my na prawde jestesmy w stanie im pomoc! Na tyle ile mozemy!

Poza tym jesli ktos nie chce pomagac i ma ich gdzies to mozna pomyslec o Polsce w dluzszej perspektywie. Pewnie wiele z was wyjedzie za granice, ale wiele z was tez zostanie w Polsce. Kto bedzie zarabial na wasze emerytury? Jest dziura pokoleniowa, wszyscy wyjezdzaja. Ale Polacy i tak uwazaja, ze Polska tylko dla Polakow.... Brakuje otwartosci na inna kulture i inne spojrzenie na swiat...

Uchodzcy a terroryzm to zupelnie inne problemy. Jesli ktos uwaza, ze jedno rowna sie drugie to proponuje wycieczke do jakiegos obozu dla uchodzcow. Tak swoja droga to ciekawe ile taka osoba (przciwko uchodzca) zna uchodzcow? Ja znam bardzooo wielu osobiscie i ci ktorych znam sa bardzo wartosciowymi osobami, ktore seriochca sie integrowac :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wpolityce.pl/swiat/234414-isis-grozi-ze-zaleje-europe-imigrantami-wyslemy-wam-500-tys-ludzi-na-lodziach-a-wsrod-nich-ukryjemy-terrorystow

1. Dlatego wszysy mądrzy ludzie wiedzą, że islamistów nam nie potrzeba.

2. Monolityczna struktura demograficzna naszego kraju jest naszą siłą i unikatem w skali europejskiej. Powinniśmy być z niej dumni.

3. Napływ imigrantów to zorganizowana akcja. Nikt się nie boi, że zabiora nam pracę bo kwalifikacji nie mają oni żadnych.  Naszego języka który jest dość trudny nie zna żaden z nich. Poza tym 99% z nich przyjeżdża na zasiłki. 

4. Otwórz oczy i zobacz, że Ci najeźdźcy wybierają tylko kraje z "pomocą" socjalną która pozwoli im żyć nie podejmując pracy.  Nas nie szanują i chodzi im tylko o pieniądze. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/265203-entuzjastom-zapraszania-uchodzcow-do-polski-pod-rozwage-kolejni-imigranci-uciekli-do-niemiec

5. Zacznij więcej czytać niż pisać http://niezalezna.pl/80452-gigantyczne-koszty-utrzymania-uchodzcow-niemcy-niechetni-imigrantom

6. Zapoznaj się z definicjami słownikowymi słów: "uchodźca" oraz "NIELEGALNY imigrant".

( może wtedy zaczniesz używać właściwych pojęć.)

7. Włącz YT i wpisz "islam sweden", "islam france", "islam UK", "islam germany" obejrzyj kilka filmów, zastanów się czy tak chcesz żeby wyglądała Polska? Zdobądź się na odrobinę zdrowego rozsądku i przestań zadawać głupie pytania. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec...

OK. Uchodzcy sa tez  z natury w pewnym sensie imigrantami ekonomicznymi. Kiedy Polacy uciekali z PRL na Zachód, to też byli jednocześnie emigrantami politycznymi i ekonomicznymi. Nie wiem co tu wiecej wyjasniac.

To jest tez w pewnym sesnie dla tych krajow, co przymuja INWESTYCJA. Wiadomo, ze na poczatku sie wiecej wydaje na uchodzcow, ale ich dzieci orac dzieci ich dzieci, ktore sie wychowaja po "europejsku" beda mowic w miejscowym jezyku, otrzymaja taka sama edukacje i beda pracowac! Spojrz na kraje, gdzie uchodcy dostaja azyl od lat. Ich dzieci funkcjonuja w spoleczenstwie juz zupelnie normalnie! No jak mieszkasz w Polsce to tego nie widzisz.

Ukryci terrorysci na lodziach?  Ludzie, terrorysci maja niestety o wiele lepsze mozliwosci dostania sie do Europy w swych zbrodniczych celach niz maszeruja piechota z Budapesztu na granice do Austrii  czy tez plynac przez morze w byle jakich lodkach. Ofc odnotowano takie przypadki ale to tylko PRZYPADKI! A ISIS powie wszystko, zeby tylko wywolac strach i pokazac ze to oni maja kontrole nad sytuacja co jest ich celem.

Myslisz serio, ze Niemcy sa takie glupie? Jeden z najbogatszych krajow w Europie? Pewna niemiecka polityk i tak powiedziala, ze Polacy serio nie umieja liczyc, bo uchodzcy sa oplacalni na dluzsza mete. Wgl nie chce tak mowic, ze to sie "oplaca" bo to przede wszystkim LUDZIE. 

Ludziom sie pomaga. 

A no i nie musze sobie wpisywac w YT  "islam sweden", "islam france", "islam UK" czy "islam germany" bo sama mieszkam w Skandynawii. Przeciez nie wypowiadalabym sie na ten temat jakbym sama "fali uchodzcow" nie doswiadczyla. Znam ih mnostwo i przyjaznie sie z muzulmanka z Syrii. Ale dziekuje za rade ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet się nie chciało przeczytać podesłanych linków.  

1. Sugeruję jednak zapoznać się z pojęciami: uchodźca oraz emigrant ekonomiczny. Mam nadzieję, że dostrzeżesz jednak różnicę. I sama wyprowadzisz się z błędu. (gwarantuję, że można być uchodźcą nie będąc jednocześnie emigrantem ekonomicznym, takich przypadków jednak w obecnym tsunami muzułmanów nie obserwujemy) (Nie mówiąc już, że Polak za swoją ojczyznę walczył a nie uciekał.)

2. Nie jest to żadna inwestycja. Norwegia wręcz chcę płacić islamistom żeby wracali do siebie i nie przyjeżdżali więcej. Linków nie podaje bo nie chce Ci się czytać.

3. Aktualnie przybywający imigranci nie integrują się ze społeczeństwem. Tworzą getta w których się zamykają i do których policja boi się jeździć. Proszę bardzo przykład ze Szwecji: https://swedenreport.org/2015/05/18/police-yes-there-are-no-go-zones-in-sweden/ W wolny dzień zrób sobie wycieczkę z aparatem pogadaj z miejscowymi jak się im żyje i czekam na reportaż.

4. Więcej czytaj mniej pisz. Tak terroryści ukryci w tłumie przypłynęli na byle jakich łódkach tak jak pozostały milion ludzi. (Łódkami kupionymi od francuskiej konsul. Daje link może kogoś innego to zainteresuje. https://www.google.ro/?client=opera#q=francuska+konsul+sprzedawala+lodzie )

5. Tak, serio myślę, że obecni przywódcy niemieccy błyskotliwością nie grzeszą. (poparcie dla nich również spada wśród Niemców, sprawdź sobie ;) Zupełnie mi nie imponuje to co aktualnie się tam dzieje i uważam, że w kwestiach społecznych nie mamy im czego zazdrościć, a wręcz mogą się oni od nas uczyć. Swoją drogą tak my jak i oni jeśli nic się nie zmieni, wymrzemy w ciągu 7 pokoleń. ( linka nie podaję z wiadomych powodów)

6. Pewien były niemiecki kanclerz śnił kiedyś o europie bez Słowian i Żydów, więc nie sugeruj się słowami "pewnej niemieckiej polityk" której się wydaje, że jako jedyna umie liczyć.

7. Aktualnie nie mieszkam w Polsce. (nad czym ubolewam) Co więcej, codziennie jestem zmuszony do kontaktu z emigrantami z Iranu, Iraku, Afganistanu, Syrii, Kenii, Kamerunu, Somalii, Libanu Turcji i pewnie wielu innych, posiadających paszporty, szwedzkie, fińskie, niemieckie, francuskie i odnoszę wrażenie, że "łżesz mi prosto w oczy" pisząc o tym jak to oni się wychowują po europejsku, jacy są wspaniali i jak się zintegrowali. Dodam, że są to studenci medycyny więc powinni być przynajmniej średnio rozgarnięci. Tymczasem jest zupełnie inaczej. 

8. Doświadczasz fali emigracji czy sama jesteś emigrantką/ potomkinią emigrantów?

9. Ludziom się daje wędkę a nie rybę. Poczytaj (wiem że jest z tym problem) historie Polaków którzy wyjeżdżali z kraju w poszukiwaniu lepszego życia. Słyszałaś kiedyś o zamieszkach przez nich wywołanych bo domagali się domu i zasiłków? Ja nigdy. A islamiści...(linków nie daje bo...)

10. W swojej dobroci może uważasz, że cyganom też trzeba pomóc i witać z otwartymi rękami? Jeśli tak zanim się wypowiesz zapraszam do Koszyc zobaczyć jaką cudowna, mlekiem i miodem krainę sobie stworzyli. Dla zainteresowanych link 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze chcesz mnie na sile przekonac do swojej racji i nie akceptujesz wgl tego, ze moge uwazac inaczej. 

"Aktualnie przybywający imigranci nie integrują się ze społeczeństwem". No przeciez mowie, ze nawet jak nie teraz to ich wnuki beda musialy, gdyz chcac nie chcac chodzac do szkoly w danym kraju, uczysz sie jezyka. A jezyk baaardzo duzo zmienia. Takze nic od razu. 
Polacy za granica swoja droga tez czesto sie nie integruja i tworza "getta" i nikt ich jakos z tego powodu nie wywala. Taki jest swiat, ze rozne mniejszosci trzymaja sie razem nie rozumiem co w tym takiego niedopuszczalnego.

Kurcze ahahah skoro juz tak mnie zjechales, ze za malo czytam (co jest swoja droga dosc surowym osadem :/) i za duzo pisze to nie martw sie juz nie pisze wiecej. A szkoda, bo dobre i ciekawe dyskusje sa zawsze dobre. Szczegolnie jak mam takiego rozmowce jak ty. Szacun za zaangazowanie (i szukanie materialow zrodlowych) ;)

Tak wiec, popisze sobie gdzies indziej.

PS Oczywiscie, ze Cyganom trzeba pomoc! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.