Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie wiem czy w dobrym miejscu pisze ale przejdźmy do sedna...

W tym roku pisałam mature z biologii i chemii. I właśnie co po biol-chemie? na co iść? Na jaki kierunek opłaca się iść żeby mieć prace i w miare zarobić, czy tylko medycyna się opłaca? Mam straszny dylemat i nie wiem co ze sobą pocznąć... proszę o jakieś sensowne i fajne kierunki studii które polecacie...

Medycyna jest najbardziej opłacalna, możesz też skoczyć chemię jeżeli Cię interesuje. Jest ogromne zapotrzebowanie na chemików w Danii na przykład.

Co to tej opłacalności medycyny to miałbym wątpliwość, no chyba że nie o Polsce mówimy.

Medycyna ma wiele zalet ale faktem jest to że nie zapewnia w Polsce zarobków współmiernych do poniesionych nakładów oraz opóźnia wejście na rynek pracy.

A może coś na politechnice? Tylko nie jakieś "łapacze dziewczyn na polibudy" jak ochrony środowiska, a porządne kierunki? Raju po tym czasem nie ma, ale idzie się serio fajnie załapać, dużo lepiej niż po medzie.

Opłacalność jest jak najbardziej zasadna też w Polsce. Tylko mowa tutaj o lekarzach z naprawdę ogromną wiedzę, dobrą praktyką i przede wszystkich dla odważnych ludzi zaradnych życiowo.

Lekarze mogą zarobić śmiało 30 tys. i więcej miesięcznie. Wiem, bo mam takich znajomych i to nie jednego. Oczywiście są też co zarabiają mniej, bo 4-5.

A potem umierają na czwartym dyżurze z rzędu, jak to ostatnio modne ;p

Dobre i przyszłościowe kierunki to moim zdaniem

pielęgniarstwo

położnictwo

ewentualnie analityka medyczna

OBecnie dużo się w nich nie zarabia, ale wiele się w tym temacie zmienia poniewaz jest coraz mniej pracowników na tych stanowiskach w Polsce. Warto również śledzić takie portale jak te tutaj zainwestujwprzyszlosc.pl na których prezentowane są perspektywiczne kierunki i zawody. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.