Skocz do zawartości

Czy studenci zagraniczni studujacy medycynę w Polsce (np. Norwedzy) maja taki sam program jak Polacy?


maniakalnie

Rekomendowane odpowiedzi

mieszkam w norwegii. Studiowalam w Krakowie i wiem,ze jest tam wielu Norwegow i Szwedow kt studiuja medycyne. Bylam przekonana, ze przyjezdzaja ze wzgl na to, ze krakow to ciekawe miasto, ze koszty zycia i czesnego sa o wiele mniejsze niz w norwegii itp. Teraz przekonuje sie, ze w norwegii panuje opinia, ze studenci wyjezdzaja do Polski na studia, bo latwiej sie im dostac na uczelnie. Slyszalam nie raz opinie, ze jesli tu im sie nie powiedzie,bo maja za slabe stopnie, to wyjezdzaja do Polski, bo dostaja sie tam bez zadnego problemu.

Czy to prawda?

A jak z programem? Czy oni maja taki sam program jak studenci Polscy? i roznica jest tylko taka,ze studiuja po angielsku? czy maja inny program,inna ilosc przemdotow,godzin itp.?

 

dzieki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest tak, że studenci z jednego kraju wyjeżdżający do innego robią to, bo nie dostali się w ojczyźnie, lub nawet nie probowali w ojczyźnie bo nie mieli szans. Poza tym taki wyjazd zazwyczaj jest umotywowany niższymi kosztami studiów gdzieś indziej. I nie ma znaczenia czy jest to Norweg przyjeżdżający do Polski. Polak wyjeżdżający na Ukrainę. Grek wyjeżdżający do Niemiec, Francuz wyjeżdżający do Rumunii. (znam osobiście każdy z podanych przykładów) (porzuć na chwilę naiwność i zadaj sobie pytanie, a właściwie odpowiedz sobie na pytanie, czy statystyczny Norweg mający możliwość wyboru studiów w Oslo lub a Krakowie wybrałby Kraków bo to ładne i ciekawe miasto?)

Przypuszczam również, że faktycznie Skandynawowie wybierają duże, atrakcyjne polskie miasta zamiast np. Koszyc właśnie dlatego, że to dla wielu ciekawe, ładne itd. miasto. 

Zawsze i w każdym kraju jest też tak, że podejście do studentów zagranicznych jest inne niż do lokalnych. Czasem na korzyść bo więcej im wolno. Czasem na niekorzyść bo są bardziej olewani.

Wiem bo sam również studiuję za granicą, a i w Polsce studia magisterskie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to juz sie skonczy, bo od 2019 zeby dostac autoryzacje zawodu lekarza w NO trzeba najpierw ja dostac w PL.

Co to ozancza? To, ze Norwedzy musieli by sie nauczyc Polskiego, pojsc na staz i zdac LEP ahaha

Takze, juz nam w szkole odradzaja studiowac medycyne w PL. Biedne uniwerki, dla ktorych to bylo niezle zrodlo utzrymania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ze z tego co wiem staz trwa 13 miesiecy. Czyli jestes caly rok w plecy patrzac na zarobki... watpie, zeby ktokolwiek sie na to zdecydowal i poza tym trudno wlasnie byloby to ogarnac po angielsku, bo to juz nie studia tylko tak jakby praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.