Skocz do zawartości

Przygotowanie do matury.


shou1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w tym roku idę do 2 kl . Lo oczywiście biol-chem... chce zdać maturę dość dobrze ponieważ swoją przyszłość wiążę z medycyną, zawsze chciałem być lekarzem wojskowym i mam zamiar te marzenie spełnić i sobie coś zarazem udowodnić, jeżeli chodzi o moje przygotowania i wiedze to materiał z gimnazjum oczywiście opanowałem, opanowałem również materiał z 1kl LO (podstawa) OPRÓCZ - genetyki której nie miałem w gimnazjum ( teraz jestem w połowie rozdziału w podręczniku do 3kl) oraz  nie miałem aldehydów i ketonów, od 1 lipca przerabiam od nowa gimnazjum już prawie skończyłem 20 lipca skonczę genetykę a 22 chemię, ale co potem? chciałbym powtórzyć jeszcze materiał z 1kl (chemia) posiadam podręcznik opernu lecz tam jest tak dziwnie wszystko opisane żeby coś znaleźć trzeba poszukać... Wiecie może jakie rzeczy są omawiane w I kl. po za powtórką z gimnazjum? bo dużo rzeczy - prawie wszystkie się powtarzały jedyny rozdział gdzie była jakaś 'garstka nowości' to paliwa oraz chemia opakowań i odzieży. Trafiłem też do takiego LO gdzie pani jest wypalona ( z chemii) i jak mieliśmy ostatni rozdział gdzie były metakrylany itd. to ona mówiła o jakiś pierdołach,moja cała klasa od października starałą się o zmiane nauczyciela, z chemii prawie nic nie wyniosłem z tej 1kl. Co do reszty moich planów na wakacje to mam zamiar robić już podręcznik rozsz cz1 z chem i biologii oraz dodatkowe książki, zaczac cykloalkany itd bo tego tez nie miałem oraz porobić książki dodatkowe z biologii i chemii z chemii mam wstęp do organicznej danka itd. ogólnie 8 książek na jeden przedmiot.

 

Co jeszcze powtórzyć takiego ważnego z gimnazjum? jakieś rady? Moglibyście mi wypisać rzeczy które były w 1kl Lo podstawa?  Pamiętam, że były polimery i reakcja polimeryzacji reszty nie pamiętam i jak patrze na tą książke to.. jeżeli chodzi o mnie to nie lubię tak ułożonych inforamcji wole jednak nowej ery natomiast wiem że Operonu są baardzo chwalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał z biologii i chemii w zakresie rozszerzonym obejmuje wiadomości z gimnazjum, lecz zawiera bardziej szczegółowe informacje i kilka dodatkowych działów, dlatego imo nie ma sensu intensywne (raz możesz sobie przeczytać) powtarzanie treści z gimnazjum. Jeśli chodzi o materiał z podstaw w 1 kl LO to najlepiej korzystać z podstaw programowych do tych przedmiotów.

Chemia - od 7 strony i Biologia - od 10 strony.

Ogólnie to z podstaw na maturach zdarzają się 1 czy 2 zadania, więc zdecydowanie ważniejsze dla Ciebie będzie dobre opanowanie materiału z zakresu rozszerzonego. Dobrze jest porobić coś w wakacje, ale dopiero w wakacje przed klasą maturalną. Ale skoro chcesz - to oczywiście możesz poczytać podręczniki do rozszerzeń. Będzie Ci łatwiej na początku 2 klasy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.