Jump to content

Recommended Posts

Ja korzystałam z książek Lewińskiego i z Cmpbella. W szkole miałam tą samą książkę co Ty. Rób dużo testów i nie ucz sie na pamiec tylko na zrozumienie, logiczne myslenie i wiazanie ze soba faktow, bo na tym polega obecna matura z biologii. Mozesz umiec cała ksiazke a jesli nie pomyslisz logicznie i nie polaczysz ze soba faktow to nie napiszesz dobrze tej matury.

Szukałem korepetycje z przygotowanie do matury na stronie: https://buki.org.pl/korepetycje/przygotowanie-do-matury/

Można łatwo wybrać właściwą lokalizację, cenę oraz inne parametry. Po wysłaniu wiadomości, korepetytor skontaktował się ze mną tego samego dnia! Zaczęliśmy współpracować i jak na razie jestem zadowolony.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Endorfina
      Dzień dobry,
      chciałabym zapytać o kilka spraw związanych ze studiami i pracą w zawodzie lekarza. Na wstępie dodam,  że obecnie jestem na studiach magisterskich na uniwersytecie medycznym. Początkowo nie myślałam o medycynie, jednak z upływem czasu zaczynam żałować, że nie przygotowałam się lepiej do matury z przedmiotów dodatkowych. Uzyskałam ok. 60% z chemii i biologii. Na obecnych studiach radzę sobie bardzo dobrze, jest to moje zainteresowanie, mam dobre wyniki w nauce, stypendium rektorskie. Ogólnie lubię się uczyć, poszerzać horyzonty. Czuję pewien niedosyt i nie do końca widzę się w wyuczonym zawodzie, mimo, że to lubię. Myślę o przystąpieniu do matury za rok. W swoim otoczeniu nie mam studentów medycyny ani lekarzy, dlatego postanowiłam zadać kilka pytań na forum.
      1. Czy ktoś z Państwa poprawiał maturę "po latach" i dostał się na lekarski dopiero po zakończeniu innego kierunku? Czy żałujecie takiego wyboru?
      2. Czy jest się w stanie dorabiać na studiach? Czy koszty studiowania są wysokie? Studia mogłabym podjąć w miejscu zamieszkania.
      3. Czy studia lekarskie można pogodzić z założeniem rodziny?
      4. Czy po skończeniu specjalizacji z medycyny rodzinnej można liczyć na zarobki rzędu 4-5 tysięcy na rękę na etacie? Czy konieczne jest dyżurowanie? Czy lekarz rodzinny może przyjmować prywatnie we własnym gabinecie, czy jest to raczej skierowane dla innych specjalizacji? Nie chodzi o to, że chcę zbijać fortunę, ale jednak ta kwestia jest dla mnie ważna.
      5. Czy w trakcie specjalizacji/stażu można w jakiś sposób dorabiać?
      6. Czy zdobywanie punktów edukacyjnych jest wymogiem? Są jakieś konsekwencje? Czy można je uzyskać w jakiś "prosty" sposób, czy pozostaje multum konferencji do zaliczenia? Opłaca się to z własnej kieszeni?
      7. Czy w trakcie studiów i pracy jako lekarz rodzinny jest czas dla rodziny, na pasję itp? Czy jednak trzeba wyrabiać po "dwa etaty" w miesiącu, żeby uzyskać pensję o której wspomniałam?
      Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi. Uzyskanie odpowiedzi pomogłoby mi w podjęciu decyzji.

• By metek19a
      witam! 
      jestem uczniem liceum 2 klasy (wiadomo biol-chem)
      chciałbym się od was dowiedzieć jak wyglądały u was przygotowania do matury?
      jako młodszy kolega wiem co chcę robić w życiu,gdzie się uczyć,co zdawać ale potrzebuje pomocy względem ''technik'' nauki biologi i chemii.
      wydaje mi się że to co robię nie jest wystarczające,robię czasem matury z tematów które miałem lecz często się zdarza że źle formułuje zdania (biologia) ale ogólnie nie jest  źle.
      jak to było u was? siadaliście do książek mniej więcej o której porze/godzinowo? robiliście notatki? zaznaczaliście sobie ważne rzeczy?
      chciałbym żeby zainteresowani postem opowiedzieli coś o sobie,chciałbym się uczyć od innych jak i na swoich błędach ale niestety czasu jest mało a marzenia wielkie  
      z góry dziękuję!!!
    • By Ania1998
      Proszę o poradę, bo już sama nie wiem co robić. Czytam i czytam komentarze na różnych forach i dalej nie mogę podjąć decyzji, a czasu coraz mniej.
      Niestety nie dostałam się w tym roku na medycynę, zawaliłam chemię, z której czułam się pewniej niż z biologii. Zalogowałam się na farmację, analitykę medyczną i fizjoterapię. Na chwilę obecną dostałam się na analitykę i fizjoterapię. I teraz pojawia się dylemat czy poprawiać maturę. Z jednej strony marzy mi się to od kilku lat i bez problemu mogłabym poświęcić jeszcze jeden rok na korepetycje, naukę do matury. Logiczne, że lepiej pójść do pracy, zarobić trochę pieniędzy i za rok zacząć studia medyczne (oczywiście jeśli dostałabym się). Jednak nasłuchałam i naczytałam się, że na tych studiach żyje się medycyną. Nie jestem geniuszem, któremu nauka przychodzi z łatwością, jestem po prostu pracowita, całkiem zdolna. Wiecie o co chodzi. Boję się tylko, że jednak przeliczę się i nie dam sobie rady z taką ilością materiału. Jak to jest/było u was z nauką i czasem wolnym? Bo tak naprawdę to jedyna przeszkoda, która mnie powsytrzymuje przed poprawą matury. Wiem, że z perspektywami bywa różnie i jest ciężko, ale uważam, że interesuje mnie to i chciałabym spróbować. I na pewno wolałabym to niż fizjoterapię albo analitykę medyczną. Byłabym wdzięczna za pomoc
    • By moniikaa
      Jakie mieliście wyniki z matur branych pod uwagę w rekrutacji i jaka to była uczelnia?
      Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. W prawdzie mam maturę dopiero za kilka lat, ale zawsze jest pewien niepokój , że jednak nie da się rady Dlatego zawsze stawiać sobie pewien cel. 
    • By dr Mateusz Palczewski
      Porównanie uczelni medycznych - progi rekrutacyjne i wymagane przedmioty.
      wersja 1.1

Uwagi do opracowania:
      - poniższe tabele zostały skonstruowane na podstawie informacji dostarczonych przez dziekanaty, strony rekrutacyjne i informacji od ubiegłorocznych maturzystów
      - progi reprezentują ostateczną, najmniejszą liczbę punktów, które w danym roku były wymagane do przyjęcia na wydział lekarski danej uczelni (litera B w nawiasie oznacza iż z uwagi na identyczną sumę punktów rekrutacyjnych zastosowano priorytet wyniku  z biologii)
      - tabele zostały skonstruowane z największą precyzją, natomiast autorzy nie biorą odpowiedzialności za jej poprawność 
       -„brak” oznacza iż nie prowadzono rekrutacji na ten kierunek

Tabela 1. - Wydziały Lekarskie
      Uczelnie:
      Progi 2010:
      Progi 2011:
      Progi 2012:
      Progi 2013:
      Progi 2014
      Progi
      2015
      Progi
           2016
      Wymagane przedmioty:
      UM Białystok
      167
      165
      170
      166
      167(B90
      172(B80)
      162(B70)
      biologia + chemia, matematyka lub fizyka (wszystkie rozszerzone)
      CM UMK Bydgoszcz
      165
      164
      82,55*
      82.75*
      83,05*
      84,4*
      79,2*
      biologia + chemia lub fizyka (wszystkie rozszerzone, wg specjalnego przelicznika*)
      Gdański UM
      169
      166
      170
      169
      168(B93)
      173(B83)
      163(B83)
      biologia + chemia (wszystkie rozszerzone)
      ŚUM Katowice
      165
      163
      166
      165
      165(B87)
      168
      160(B85)
      CMUJ Kraków
      268
      267
      275
      275
      271
      239
      235
      W 2017 : biologia + chemia + matematyka (poziom rozszerzony,  poziom podstawowy * 1/2)- średnia arytmetyczna wyników (dokładność do 2 miejsc po przecinku) w latach wcześniejszych suma.
      UM Lublin
      170
      166
      170
      167
      169(B87)
      172(B80)
      162(B80)
      biologia + chemia+ matematyka lub fizyka (wszystkie rozszerzone) Wcześniej biologia + chemia lub fizyka
      UM Łódź
      230 (WL)
      190 (MON)
      232 (L)
      215 (WL)
      196 (MON)
      226 (L)
      420 (WL)
      390 (MON)
      436 (L)
      430 (WL)
      418 (MON)
      448 (L)
      326 (WL)
      328 (MON)
      338 (L)
      336(WL)
      324(MON)
      344(L)
      318(WL)
      310 (MON)
      322 (L)
      2 z 4 : biologia, chemia, fizyka lub matematyka (rozszerzone) 1%=2pkt
      WNM Olsztyn
      223
      212
      432
      440
      448
      456
      424
      biologia + chemia + fizyka lub matematyka (wszystkie rozszerzone)
      UM Poznań
      170
      170
      172
      170
      171
      176
      165
      biologia + chemia lub fizyka (wszystkie rozszerzone)
      PUM Szczecin
      220
      209
      207
      227
      164
      171
      159
      Warszawski UM
      252
      245
      243
      268
      267
      243
      235
      biologia + chemia (obydwa rozszerzone) + fizyka(pp mnożnik 0.9 pr 1.0) lub matematyka (pp 0.7 pr 1.0)
      AM Wrocław
      249
      245
      240
      244
      264
      271
      261(B98)
      biologia + chemia (obydwa rozszerzone) + fizyka lub matematyka (podstawowy lub rozszerzony bez bonusu za pr)
      Uniwersytet  im. Jana Kochanowskiego w Kielcach
      brak
      Brak
      brak
      brak
      brak
      167(B85)
      158
      biologia + chemia ( wszystkie rozszerzone)
      Uniwersytet Rzeszowski
      brak
      Brak
      brak
      brak
      brak
      170
      160
      Biologia + chemia lub fizyka (wszystkie rozszerzone)
      Uniwersytet Zielonogórski
      brak
      Brak
      brak
      brak
      brak
      brak
      155(B77)
      Biologia + chemia lub matematyka lub fizyka (wszystkie poziom rozszerzony)
      UTH w Radomiu
      brak
      Brak
      brak
      brak
      brak
      brak
      brak
      Biologia + chemia + matematyka lub fizyka (wszystkie poziom rozszerzony)
      Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
      brak
      Brak
      brak
      brak
      brak
      brak
      brak
      3 dowolne przedmioty pp 1%=1,5pkt pr 1%=2pkt
      Uczelnia niepubliczna
      Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzwskiego
      brak
      Brak
      brak
      brak
      brak
      brak
      brak
      biologia + chemia +rozmowa kwalifikacyjna. PR 1%=1pkt  PP 1%=0.5pkt
      Uczelnia niepubliczna
      Uniwersytet Opolski
      brak
      Brak
      brak
      brak
      brak
      brak
      brak
      biologia + chemia lub fizyka + test kompetencji poznawczych
      Legenda:
      WL - wydział wojskowo-lekarski
      MON - wydział wojskowo-lekarski MON
      L - wydział lekarski
      przelicznik CM UMK Bydgoszcz: wynik = 0,55 x biologia + 0,45 x chem/fiz

Tabela 2. - Wydziały Lekarsko-Stomatologiczne
      Uczelnie:
      Progi 2010 - stom:
      Progi 2011 - stom:
      Progi 2013 - stom:
      Progi
      2014
      Progi
      2015
      Progi
      2016
      Wymagane przedmioty:
      UM Białystok
      166
      162
      162
      163(B80)
      165(B83)
      158(B83)
      CM UMK Bydgoszcz
      brak
      brak
      brak
      brak
      Brak
      Brak
      - brak rekrutacji na ten kierunek
      Gdański UM
      171
      165
      165
      165
      168(B88)
      160
      biologia + chemia (wszystkie rozszerzone)
      ŚUM Katowice
      165
      162
      163
      163(B78)
      165(B87)
      159
      biologia + chemia lub fizyka lub matematyka (wszystkie rozszerzone)
      CMUJ Kraków
      265
      262
      265
      263
      224
      220
      W 2017 : biologia + chemia + matematyka (poziom rozszerzony,  poziom podstawowy * 1/2)- średnia arytmetyczna wyników (dokładność do 2 miejsc po przecinku) w latach wcześniejszych suma.
      UM Lublin
      167
      162
      163
      163(B75)
      165(B85)
      158
      biologia + chemia+ matematyka lub fizyka (wszystkie rozszerzone)
      UM Łódź
      462
      432
      422
      326
      336
      314
      biologia + chemia (obydwa rozszerzone) + fizyka/matematyka (podstawowe) razy 2
      WNM Olsztyn
      brak
      brak
      brak
      brak
      brak
      Brak
      - brak rekrutacji na ten kierunek
      UM Poznań
      170
      165
      165
      164
      170
      163
      PUM Szczecin
      219
      197
      211
      159
      165
      159
      biologia + chemia + fizyka (wszystkie rozszerzone)
      Warszawski UM
      247
      240
      259
      260(B90)
      265,60
      231,6
      biologia + chemia (obydwa rozszerzone) + fizyka(podstawowa mnożnik 0.9 rozszerzona 1.0) lub matematyka (pp 0.7 pr 1.0)
      AM Wrocław
      243
      241
      237
      261
      267(B96)
      257
      biologia + chemia (obydwa rozszerzone) + fizyka lub matematyka  (podstawowy lub rozszerzony)

Opracował : hypersonic
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.