Skocz do zawartości

Wasz strój roboczy


hypersonic

Rekomendowane odpowiedzi

Początek nowego etapu na ścieżce zawodowej jest okazją do tzw. "nowego otwarcia" zastanawiam się więc nad stylem codziennego ubioru do pracy.

Całe studia stosowałem odzienie cywilne przykryte fartuchem + białe klapeczki z zakrytymi palcami.

Tak zaczynała również większość moich znajomych którzy jednak z biegiem lat dryfowali w różnych kierunkach.

Spotkani na przestrzeni lat lekarze również stosowali bardzo zróżnicowane wariacje.

 

Jak Wy drodzy koledzy i koleżanki ubieracie się w pracy ?

Codzienne odzienie (np spodnie + t-shirt) przykryte fartuchem (długi, krótki rękaw ?), codzienny dół połączony z bluzą medyczną, medyczny dół i góra (czyli medyczny scrub jakby wprost wykradziony z bloku :P ) czy może inne wariacje typu medyczne spodnie w połączeniu z cywilną górą ?

 

Co z obuwiem, klasyczna biel czy szaleństwo kolorów; klapki czy może tenisówki ?

 

Zapraszam do dzielenia się koncepcjami na fachowe OOTD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szpitalną, białą spódnicę, koszulkę noszę "z zewnątrz", a na nią biały fartuch, krótki lub długi (mam kilka), z krótkim rękawem obowiązkowo. Butów mam kilka par, tenisówki, klapki, ale generalnie białe, zakryte palce, bez obcasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja to nie wiem, po co nam fartuchy w specjalizacjach niezabiegowych? Do zebrania wywiadu i badania fizykalnego nie potrzebna nam ochrona ubrania codziennego. Co innego, gdy pacjent jest zanieczyszczony albo robimy punkcję - wtedy proponuję nałożyć jednorazowkę. Spełni swoją rolę o niebo lepiej niż biały faruch ocierający się o kilkudziesięciu pacjentów dziennie i prany wciąż zbyt rzadko.

Fartuch bardziej chyba jest noszony zwyczajowo - dla odróżnienia się od pozostałego personelu. Chociaż ostatnio, gdyby nie złota i srebrna biżuteria to nie odróżniłbym pani docent z 3 specjalizacjami w fartuchu z niebieskimi mankietami od salowej.

Atrybutem lekarza pozostaje stetoskop. W amerykańskich reklamach pasty do zębów podobno noszony nawet przez dentystów... 

Mi najbardziej podoba się dress code brytyjski i już:

Clothing would be smart professional - shirt, trousers, no tie, bare-below-the-elbows, probably not trainers. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o chronienie pacjenta, on i tak leży na pełnym bakterii oddziale. Chodzi o chronienie innych ludzi, z którymi styka się lekarz po wyjściu ze szpitala. Roznoszenie Clostridium na rękawach bluzki raczej nie pomoże innym. Chyba że ktoś chodzi po oddziale w stroju "codziennym", ale zmienianym po pracy na inne codzienne ciuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.