Jump to content

Recommended Posts

Jakie są kryteria przyznawania stypendiów? Szczególnie interesuje mnie naukowe. Co poza średnią jest brane pod uwagę? Jaka średnia jest minimalna, by zacząć o tym myśleć? Jestem po pierwszym roku. Na stronie uczelni nie znalazłam odpowiedzi. Jak ktoś ma informacje na temat socjalnego, to również chętnie przeczytam :)

Obecnie nie ma czegoś takiego jak stypendium naukowe, istnieje stypendium dla najlepszych studentów.

Kryterium jego przyznania jest ocena punktowa uwzględniająca nie tylko średnią ze studiów ale również dorobek naukowy,artystyczny oraz sportowy.

Wszystkie informacje znajdziesz pod tym tym linkiem.

W każdym roku sytuacja jest inna, nie śledziłem również tego rok rocznie ale pamiętam że kilka lat temu minimalną średnią przy której koledzy/koleżanki się zakwalifikowali(punkty tylko za średnią) było bodajże 4,55 .

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By abrokmagdalena
      Cześć,
      Jestem nowa i jak widać po tytule kompletnie niezorientowana. Chciałam zapytać, jak wygląda zależność średniej ocen z poszczególnych lat studiów od rezydentury/ wyboru specjalizacji. Czy moja średnia ocen z pierwszego roku będzie kluczowa w późniejszym toku studiów? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi. Z racji tego, że sesja depcze po piętach, takie informacje są mi drogie 😅

• By Siqence
      Szukam korepetytora który bardzo dobrze przygotuje mnie z biologii na maturę (zależy mi na lekarskim) od 1 klasy liceum. Jeśli ktoś zna proszę o podanie kontaktu:)
    • By flower13
      Hej, orientuje się ktoś może, jak wygląda sprawa praktyk wakacyjnych po pierwszym roku lekarskiego w poszczególnych szpitalach w Krakowie? W którym z nich najlepiej je zrobić, aby podczas nich się czegoś jednak nauczyć?  I jakie oddziały w nich polecacie?
    • By marzenieoleku
      Witam,
      w tym roku poprawiałam maturę z chemii i biologii ( po raz pierwszy) lecz wyniki,które mam nie są wystarczająco dobre by dostać się na wymarzone studia lekarskie- brakuje mi ok 30 punktów na studia stacjonarne. Na niestacjonarne wyniki dopiero 29.08 i tam z kolei mam szansę się dostać ale nie jest to pewne. Jestem przekonana o tym,że studia te są miejscem dla mnie i marzenie to trwa co najmniej od gimnazjum. Niestety trudno mi powiedzieć na czym polegają moje błędy maturalne ( CKE nie uznaje odpowiedzi ze względu na np użycie innego słowa,niż oni sami wymyślili),gdyż od 2 klasy liceum chodziłam na korepetycje z biologii i z chemii ,na których z resztą słyszałam,że mam wręcz 100 procentowe szanse,żeby sie dostać - wobec czego tym bardziej przeżywam dwie porażki. Rok temu byłam w domu i uczyłam się sama- bo uznałam,że korepetytorzy to nie ta droga, skoro w rok pisania tej właściwej matury się nie udało.Uczenie się samej jednak też nie pozwoliło mi dostać się na medycynę .Jestem zdeterminowana i mocno nastawiona na sukces ale z dnia na dzień tracę energię i nadzieję na to,że kiedykolwiek uda mi sie tam dostać, tym bardziej, że rodzina która zawsze wspierała mnie w decyzjach, tym razem stara się namówić mnie na inny kierunek.  I stąd ten wątek, czy uważacie ,że jest sens próbować dostać się na Lekarski po raz trzeci? Czy znacie osoby - albo sami nimi jesteście- które dostały się za trzecim czy kolejnym razem i nie żałują tych "straconych" lat na poprawianie matury? Czy uważacie,że jest sens w pójściu na semestr na biotechnologię na PW(bo tu się dostałam) i poprawianiu matury czy lepiej zostać drugi rok w domu/pójść do pracy ? Co Wy byście zrobili na moim miejscu?  Chciałabym poznać Wasze opinie ,gdyż mimo,że sama wiem gdzie chciałabym "skończyć" to coraz mniej mam siły na to,żeby kolejny raz uczyć się tego samego i kolejny raz mierzyć się z taką sytuacją ,bo bycie zawieszonym gdzieś między liceum,a studiami - bez pracy to także ciężkie dla psychiki młodej osoby i zastanawiam się czy to już jest ten moment,żeby spróbować otworzyć "głowę" i pójść w innym kierunku czy może jeszcze warto próbować i się nie poddawać.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi  
    • By Kamcia333
      Hej. Dostalam sie na Uniwersytet medyczny we Wrocławiu na kierunek lekarski i co sie z tym wiąże - szukam pokoju do wynajęcia w mieszkaniu, w ktorym także mieszka student/ka medycyny lub studenta/ki medycyny chętnego/ej do wspólnego wynajęcia.Jestem osobą niepaląca. Lubię porządek i czystość (po prostu żeby dobrze się mieszkało).Jestem zainteresowana mieszkaniem rozkładowym, czyli z pokojami niezależnymi i osobną kuchnią, komfortowym (na pewno nie w stylu PRL) najlepiej z podstawowymi sprzętami. Chciałabym zamknąć sie w przedziale cenowym do 750-800 zł za miesiąc (w ten cenie wliczone opłaty). Zainteresowanych prosze o kontakt : 733664785 ??. Kamila 

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.